Başkan Ali Korkut, çocukları Kız Meslek Lisesinde okuyan 40 kadını vizyona giren "REİS" filmini izlemek için sinemaya götürdü.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde sinema salonuna girişte kadınlara fincan hediye etti. Kadınların tek tek gününü kutlayan Korkut, hanımlarla birlikte film tanıtım afişi önünde resim çektirdiler. Daha sonra Başkan Korkut, hanımlarla birlikte film izledi.

[caption id="attachment_1719227" align="alignnone" width="1000"]FOTO: İHA FOTO: İHA[/caption]

Ali Korkut, "8 Mart dünya kadınlar gününü de dikkate alarak bir grup ev hanımını sinemaya götürmek istedik. Güzel bir etkinlik oldu. Film izleyip, mısır yediler. Film seçimi biraz da denk geldi, REİS'i izledik. Ülkesi için mücadele veren bir siyasi portre, bir siyasi dehanın yaşamından kesitler film tadında izledik. Güzeldi, farklı bir açıdan ele alınmıştı. Hanımların da memnun kaldıklarını umuyorum" dedi.

Film bedava gösterilmesine rağmen salonun dolmaması ise dikkat çekerken, sosyal medyada gündem olan tartışmalara bir yenisi daha eklendi.

IMDB PUANI 1.6


Yönetmen koltuğunda Hüdaverdi Yavuz'un oturduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını konu alan ‘Reis’ filmi, popüler internet veri tabanı IMDB'de (Internet Movies Databes-İnternet Film Veritabanı) on üzerinden yalnızca 1.6 puan alabildi.

[old_news_related_template title="'Reis' filmine IMDB'den düşük not" desc="Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamını anlatan 'Reis' filmine IMDB'den düşük not" image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2017/03/reis1.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultur-sanat-haberleri/reis-filmine-imdbden-dusuk-not/"]