Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, belediyeye ait garaj amirliğine gelerek çalışanları toplayıp, araçları yakmakla tehdit eden maskeli 4 şüpheli ile onlara yardım ve yataklık yaptığı belirlenen 1 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin, eylemlerini terör örgütü PKK adına gerçekleştirdiği belirtildi.

YÜZLERİ MASKELİ ODAYA TOPLADILAR

Olay, 4 Ocak akşam saatlerinde Silvan İlçe Belediyesine ait garaj amirliğinde meydana geldi. Biri silahlı ve yüzü maskeli 4 şüpheli, yanlarında yanıcı maddelerle garaj amirliğine gelerek, çalışanları bir odada topladı. Şüpheliler, daha sonra garajdaki belediyeye ait araçları yakmakla tehdit edip, ayrıldı. Şüphelilerin Garaj Amirliğindeki görüntüleri, güvenlik kameralarına da yansıdı.

BİRİNE YARDIM-YATAKLIKTAN GÖZALTI

Personelin ihbarı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmada, adresleri belirlenen 4 şüpheli ile onlara yardım ve yataklık yaptığı belirlenen 1 kişi gözaltına alındı.

Eylemlerini terör örgütü PKK adına yaptıkları belirtilen şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda olayda kullandıkları kıyafetler, kar maskeleri ve molotofkokteyli yapımında kullanılan yanıcı maddeler ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.