Avrupa Basketbolunun kalbi EuroLeague Final Four 2024 heyecanı 24-26 Mayıs tarihleri arasında Berlin'de yaşanacak. 17 bin kapasiteli Uber Arena'da düzenlenecek olan karşılaşmaların finalleri 2009 ve 2016 yıllarının ardından üçüncü kez Almanya'nın Berlin şehrinde oynanacak.

Basketbol dünyasında Avrupa'nın en iyi dört takımını bir araya getirecek olan EuroLeague Final Four 2024 turnuvasının yarı final karşılaşmaları yarın oynanacak. Üçüncülük ve şampiyonluk maçları ise 26 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.

Turnuva öncesinde görüşlerini aktaran Euroleague Basketbol Başkanı Dejan Bodiroga, "EuroLeague'in Berlin'de üçüncü kez oynanması, lig ile Alman basketbolu arasındaki güçlü bağı simgelemektedir. Bu tarihi etkinliği basketbol severlerle kutlamayı ve basketbola dair harika anlara hep birlikte tanıklık etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yarın TSİ 19.00'da Panathinaikos-Fenerbahçe ve TSİ 22.00'da Real Madrid-Olympiakos karşılaşmaları oynanacak. 26 Mayıs Pazar günü ise TSİ 21.00'de finale kalan iki takım, Avrupa'nın en iyi takımı olmak için mücadele edecek. Ayrıca final serisinin üçüncülük karşılaşmasında ise takımlar TSİ 18.00'da karşı karşıya gelecek.