6 Şubat 2023 depremlerinde Hatay'da bulunan Hediye Demirkol, annesi ve kız kardeşi ile enkaz altında kaldı. 5 gün sonra ekiplerin çalışmasıyla kurtarılan Demirkol'un bulunduğu enkazın başında nişanlısı Muhammet Demirkol da endişe içerisinde bekledi.

SAĞ KOLU AMPUTE EDİLDİ

Demirkol ve kardeşi sağ kurtarılırken, annelerinin cansız bedeni çıkarıldı. Hediye Demirkol’un sağ kolu, kardeşinin ise 2 bacağı ampute edildi. Önce Adana'da tedavi altına alınan Demirkol ailesi daha sonra Zonguldak'a yerleşti. Hayırseverlerin desteğiyle yeni eve yerleşen aile şehirde yaşamaya devam ederken, Muhammet Yıldız ise Hatay'da kaldı.

Evlilik planları yapan nişanlı çift, hayırseverlerin desteğiyle hazırlıklarını tamamladı. Ve genç çift dün nikâh masasına oturdu.

"KÜS OLARAK ÖLECEĞİNİ DÜŞÜNMEK BENİ ÇOK ÜZDÜ"

Muhammet Yıldız "Depremin olduğu gün küstük. Küs olarak öleceğini düşünmek beni çok üzdü. Sürekli bunu düşünüyordum, kahroldum. Demek ki iki günlük dünyaymış, kavga etmeye hiç gerek yokmuş. Depremde oturdukları bina yıkılmıştı. Yakınlarında bir tane park vardı. İnsanlar ateş yakmış duruyordu. Bir umut oradadır diye onları aradım. Kimseyi bulamadım. Enkaz başında gördüğüm tablo her şeyi anlamama yetti. Oradan birisinin çıkması imkansız gibi bir şeydi. İlk başta Hediye'nin ölmediğini söylüyordum. Boşuna ümitlenmememi ve durumu kabullenmemi söylediler. Sonuna kadar Hediye'nin yaşadığına inanıyordum. Sonra Hediye'nin sesini duyduk. Tarif edilemez mutluluktu" dedi.

Hediye Demirkol da "Uzun bir hikâyemiz var. 4 senedir birlikteyiz. Deprem dönüm noktamız oldu" diye konuştu.