Son 3 maçını kazanamadığı Süper Lig’de yarın Trabzonspor’u ağırlayacak Beşiktaş’ta eleştirilen Başkan Hasan Arat, sabır ve destek istedi.

SÖZCÜ aracılığıyla camiaya seslenen Arat “Zor ortamdan çıkmak için mücadele ediyoruz. Önceliğimiz stoper transferi. 6 ve 8 numara için de çalışıyoruz. Avrupa’da transfer bitince fiyatlar yarı yarıya inmeye başladı. Kulübü düşünmek zorundayım. Beşiktaş’a gönül verenler iyi bilsin ki en doğru olanı yapacağız” dedi.

“60 günlük bir yönetimin bu kadar acımasızca eleştirilmesi bizleri üzüyor” diyen Arat şöyle devam etti:

"SANTOS DOĞRU HAMLE"

“Geçmişi konuşmanın zamanı değil. Bir an önce toparlanmalıyız. İki oyuncumuz ameliyat oldu. Üç oyuncumuzla doğru bir hamle ile yolları ayırdık. Bir başka doğru hamle hocamız Santos oldu. Yoluna gençlerle devam etmek istiyor."

"TAKIM MİMARİSİ GEREKİYOR"

"Hedeflerimiz belli: Avrupa kupaları, Türkiye Kupası ve sağlıklı bir futbol takımı. Seneye yabancı sayısı düşüyor. Takım mimarisi gerekiyor. Taraftarım mesaj verebilir ama eleştirenler gün gelir doğru yaptığımızı anlar. Beşiktaş’ın menfaatine olmayacak hiçbir şeyi bana kimse yaptıramaz. Bu takımı yarın sabah değiştiremezsiniz."

"PSG VE CHELSEA'DEN OYUNCU..."

Arat “Paris Saint-Germain’den ve Chelsea’den önerilen oyuncular vardı ama takım yapısına uymadı. O kulüplerle ilişkim var demek, şartlar uymayanı getirmek demek değildir” ifadelerini kullandı.