Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün yeni başkanı olan Hasan Arat, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve kulübün taraftarları ile birlikte Anıtkabir'e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Arat önderliğindeki grup, Aslanlı Yol'dan geçerek Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anıt mezarına ulaştı. Arat, Atatürk'ün anıt mezarına, üzerinde 'Beşiktaş Jimnastik Kulübü' ifadesi bulunan kırmızı ve beyaz renklerdeki çiçeklerden oluşan bir çelenk yerleştirdi.

Heyet, saygı duruşunun ardından anma törenini tamamladı ve daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne doğru yöneldi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Arat, Anıtkabir Ziyaretçi Defteri'ne imza atıp, düşüncelerini aktardı:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu büyük Atatürk; Cumhuriyetimizin 100'üncü kuruluş yıl dönümünde ülkemizin ve dünyanın dört bir köşesinden gelen Beşiktaşlılarla birlikte huzurunuza çıkmış olmanın huzuru içerisindeyiz. Bugün Anıtkabir'e koşup gelen binlerce taraftarımızla birlikte, aziz vatanımız için mücadele vermiş tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, silah arkadaşlarınızı, Kurtuluş Savaşımızda cephe gerisinden hizmet eden Cumhuriyetimizin büyüyüp güçlenmesi için çalışan fedakar milletimizin her bir ferdini rahmet, minnet ve sonsuz şükranla anıyoruz."

"ANT İÇERİZ"

"Bugün ebedi istirahatgahınızda bir kez daha ilke ve değerlerinize, ülkünüze ve hedeflerinize bağlılığımızın ilelebet devam edeceğine ant içeriz. Bu değerli mirası, gelecek nesillere aktarmak için her bir Beşiktaşlı ömrü boyunca gayretle ve samimiyetle çalışacaktır."

"HER ZAMAN MİLLİETMİZİN HİZMETİNDE"

"Bugün bizlere emanet ettiğiniz eşsiz vatanımızı korumak, geliştirmek ve muasır medeniyetler üzerine çıkarmak için 120 yıllık Beşiktaş camiası, gururla taşıdığı ay yıldızlı şanlı arması ve gücünü tarihten alan kadim kültürüyle her zaman devletimizin ve milletimizin hizmetinde olacaktır."

"İLHAMIMIZI SİZDEN ALIYORUZ"

"Tarih boyunca her türlü zorluğun üstesinden gelmeyi başaran milletimiz, hayallerimize ve hedeflerimize ulaşmak için ilhamını sizden almaktadır. Aziz Atatürk, büyük Beşiktaş camiasının her üyesi olarak size sonsuz minnet ve şükranlarımızı sunarız. Bu millet sizi asla unutmayacaktır."

"BÜYÜK ONUR"

Anıtkabir ziyaretinin ardından Anıt Park'ta taraftarlarla bir araya gelen Hasan Arat, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Anıtkabir ziyaretinin kendileri için çok kıymetli olduğunu vurgulayan Arat, "Beşiktaş 120 yıllık ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda çok önemli mücadele bulunmuş bir camia. Ata'mızı Cumhuriyet'in 100. yılında ziyaret etmek büyük bir onur. Tüm camiama ve arkadaşlarıma buraya geldikleri için teşekkür ediyorum. Gençler, Cumhuriyet'in bekçisidir. Beşiktaş her zaman devleti ve milleti için bu ülkeye hizmet etmeye devam edecek. Milletinin, devletinin emrinde olacak. Beşiktaş her zaman gençleriyle Cumhuriyet'in bekçisi olacak." diye konuştu.

"ZOR HEDEFLER LİDERLERİN İŞİDİR"

Anıt Park'a gelen çok sayıda Beşiktaşlı taraftarla birlikte tezahürat yapan Arat, kendisine gösterilen ilgiyi şöyle değerlendirdi:

"Bu sevgi çok büyük mahcubiyet oluşturuyor. Büyük bir sorumluluk. Bu sevgiye layık olmaya çalışacağız. Camiamız Türkiye'nin en büyük camialarından birisi. Özellikle gençlerimizin hayalleri ve hedefleri var. Bunun için elimizde gelen her şeyi yapacağız. İşimiz kolay değil, bunu biliyoruz, zor bir işe soyunduk. Bugün Ata'mızın ziyaretinde camiamızın birlik ve beraberliği bize büyük bir güç verdi. En zor günlerimizde buraya geldik. Biz Beşiktaş olarak zorlukların üstesinden gelebilecek bir camiayız. Bunu da kanıtlamış bir camiayız. Hedeflerimize bakacağız. Zor hedefler liderlerin işidir. Camiam adına bu zor hedeflerin üstesinden gelmeye çalışacağım ve bu hedeflere ulaşacağım. Gençler en büyük gücümüz. Bu camianın başkanı olarak bugün burada olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Beşiktaş Ata'sının yanında olmaya devam edecek."

Hasan Arat, eski teknik direktörleri Rıza Çalımbay'ın açıklamaları ve yeni teknik direktör çalışmalarıyla ilgili gelen sorulara ise "Ata ziyaretinde bunları konuşmamaya karar verdik. Çalışmalarımız devam ediyor ama bugün bizim için özel bir gün. Yakın zamanda bunun bilgisini veririz. Beşiktaş büyük bir camiadır her şeyin üstesinden gelir." cevabını verdi.