Beşiktaş transferin son gününde bir süredir görüşmelerde bulunduğu Ernest Muci'de noktayı koydu. Siyah-beyazlılar aradığı 10 numarayı Polonya'da buldu. Beşiktaş, Legia Varşova'da forma giyen 19.03.2001 doğumlu Arnavut oyuncu Muci'yi bugün İstanbul'a getiriyor.

KAP BİLDİRİMİ

Siyah-beyazlılar, saat 14:15'te Muci için KAP'a bildirim yaptı. Açıklamada, "Profesyonel futbolcu Ernest Muci'nin transferi konusunda, Futbolcu ve Kulübü Legia Varşova ile görüşmelere başlanmıştır" ifadeleri yer aldı.

VİDEO PAYLAŞILDI

Beşiktaş'ın resmi sosyal medya hesapları, KAP bildiriminin ardından Ernest Muci için video paylaştı.


 

İKİ AYAĞINI DA KULLANABİLİYOR

1.80 cm. boyundaki Muci, 7 kez Arnavutluk Milli Takım formasını giyerken bu sezon Legia formasıyla 34 maçta 9 gol atıp 2 asist yaptı.

Her iki ayağını kullanabilen, repertuvarına kafa gollerini de ekleyen, skorer yönüyle Anderson Talisca’yı akıllara getiren ofansif bir oyuncu olan Muci ile 3,5 yıllık sözleşme imzalanacak.

Beşiktaş, yıllara yayılmış bir ödeme planı ile Polonya ekibini ikna etti.

Muci de siyah-beyazlı forma için fedakarlık yapmaya hazır olduğu ve alacaklarının bir bölümünü bırakacağı öğrenildi. 2001 doğumlu Ernest Muci, 2021 kışında 500 bin Euro’ya Tirana’dan transfer edilmişti.