Gelenek devam ediyordu yine. Beşiktaş alıştırdı artık. Mutlaka yenik duruma düşüyorlar maçın başında. Bu adı yazılmayan çok berbat bir kural gibi işlemiş takıma. Oyuna istekli başlamak istemişti bütün iyi niyetiyle sahadaki 11.

Bu kez Bünyamin unutulmuştu golü atarken. En son 3 yıl önce gol sevinci  yaşamıştı Bünyamin. Semih’in kendi çabalarıyla bir şeyler yapmasının dışında bitik, dönen topları alamayan bir takım görüntüsü devam ediyordu.

Gedson gereksiz ve sorumsuzca rakibi Bahadır’ı çekti. VAR ile gelen penaltı Antalyaspor’un 2-0’ı bulmasını sağladı. Buksa atmıştı. Karar bana göre çok ağırdı. VAR odasında problem var! Beşiktaş’a gönül veren, yıllardır bu takımı yanlız bırakmayan taraftarları için bu sezon kalan maçları seyretmek tam bir işkenceye dönüşmüş durumda.

İkinci yarıya bu defa yiyerek değil gol atarak başladı Beşiktaş. Rashica iyi top attı, Muçi affetmedi. Hakemler için genelde bu işin uzmanlarına bırakırım yorumları.

Ancak Worrall’a bir ikili mücadelede o kadar komik bir sarı kart
gösterildi ki şunu bir kez daha anladım; Bizim hakemler yetenek anlamında çok ama çok gerideler. Takımın kalitesiz oyunu, 2. yarı çok erken gelen gole rağmen gerisini getirmekte başarısız oldu. Muçi ve sonradan oyuna giren Muleka ile Aboubakar en azından hücum bölgesine biraz heyecan getirdiler.

İkinci devre biraz silkinmiş ve kendi evinde oynadığını hatırlayan bir takım izledik en azından. Ancak bu takım yaşadığı çaresizlikle zor maç kazanır.

Kupa yolunda ise ancak mucizeler gerçekleşirse başarı gelebilir. Şunu hatırlatmam lazım, bu oyunda mucize ve şans olasılığı çok azdır. VAR ile son saniyede gelen penaltıda Kaleci Mert’in katkısı müthişti. Rashica topa iki defa dokununca büyük bir komedi yaşandı ve Beşiktaş yine kaybetti.