Beşiktaş'ta teknik adam belirsizliği büyük oranda noktalandı. Siyah-beyazlılar, Hollandalı teknik adam Giovanni van Bronckhorst ile prensip anlaşmasına vardı.

48 yaşındaki hocayla ücret ve sezon planlaması konusunda mutabakata varıldı; bazı taleplerini gerçekleştirmek için çalışmalar ise devam ediyor. Bunlar da  halledilir ve ön mukavele imzalanırsa Van Bronckhorst, İstanbul’a gelip cuma günü oynanacak Kasımpaşa sınavını Tüpraş Stadyumu tribünlerinden takip edecek.

TARİHİ ŞAMPİYONLUK VE FİNAL

Başarılı bir sol bek olan, Hollanda formasını 106 kez giyip 2010 Dünya  Kupası’nda ikincilik yaşayan; Barcelona, Arsenal, Feyenoord ve Rangers’ta kupalar kazanan bilinen lakabıyla ‘Gio’, 2011’de Feyenoord’un teknik heyetine girdi.

Takımı 2015’te devralıp 2017’de 18 yıl sonra şampiyon yaptı. 2019’da Çin ekibi Guangzhou’ya gitti ama başarılı olamadı. Steven Gerrard’ın ardından 2021’de Glasgow’un başına geçti. Burada da bir kupa kazandı, UEFA finalini kaybetti.

Kasım 2022’den beri kulüpsüzdü.

GENESIO PES ETTİRDİ

Bruno Genesio bir süredir Beşiktaş’ın A Planı idi. Özellikle A klas teknik  adamların Hasan Arat yönetiminin 1.5 yıllık görev süresine takılması sonrası ibre Genesio’yu gösteriyordu. Ancak Fransız çalıştırıcının işi ağırdan alması sonrası siyah-beyazlılar adeta pes etti ve masadan kalktı.

GASTEL PÜRÜZÜ

Van Bronckhorst’ün, eski yardımcısı Jean-Paul van Gastel ile de anlaşılmasını istediği öne sürüldü. Hollanda medyasında, halen NAC Breda takımını çalıştıran Van Gastel için bonservis talebi olduğu, Beşiktaş’ın da bu rakam konusunda pazarlık yaptığı bildirildi.