Beşiktaş, bu sezonki beşinci teknik direktörü için geri sayıma geçti. Yeni yönetimin önünde öncelikli iki aday var: Bruno Genesio ve Sergen Yalçın.

Eski kulübü Lyon ile 2 hafta önce görüşen 57 yaşındaki Fransız’ın son kararını yılbaşından önce bildirmesi bekleniyor. 19 Kasım’da Rennes’den ayrılan ve halen kulüpsüz olan Genesio ile maddi konularda el sıkışıldığı öğrenildi.

Genesio ile anlaşmama durumunda ise Sergen Yalçın tek aday olarak masada kalacak. Dün öğle saatlerinde Feyyaz Uçar ile Sergen Yalçın arasında bir zirve gerçekleştiği ve detayların görüşüldüğü öğrenildi. Siyah-beyazlıların son lig şampiyonluğunda imzası bulunan 51 yaşındaki Yalçın’ın beklemeye geçtiği belirtildi.

Yılın son günlerinde yeni teknik direktörün belli olması bekleniyor.

TRANSFERDE ÖNCELİK YUSUF SARI

Öte yandan Beşiktaş'ın transfer gündemindeki ilk isim Yusuf Sarı... Adana Demirspor ile ilk temasın kurulduğu ve 2.5 milyon Euro önerildiği belirtildi. Ancak Murat Sancak’ın teklifi yetersiz bulduğu ve rakamın yükselmesini talep ettiği vurgulandı. Kartal’ın rakam yükseltmeyeceği, takas yoluyla transferi bitirmeyi planladığı belirtiliyor.