UEFA Şampiyonlar Ligi'nin heyecan dolu yarı final etabını izlemek üzere Almanya'ya giden Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, önemli spor temsilcileri ile bir araya gelme fırsatı bulacak. Almanya'nın yolunu tutan Başkan Arat, Bayern Münih-Real Madrid ve Borussia Dortmund-PSG maçlarını bizzat stadyumda takip edecek.

İstanbul Havalimanı'ndan ayrılmadan önce gazetecilere açıklamalarda bulunan Arat, transfer politikaları ve Türkiye Futbol Federasyonu'nda gerçekleşecek seçimler hakkında bilgiler verdi.

Almanya'daki maçlar sırasında yapacağı görüşmelerle ilgili olarak Arat, "Biliyorsunuz yarı finaller ve final maçları bütün futbol camiasının bir araya geldiği yerler. Birçok kulüp, sporcu temsilcisi ve sportif direktörle görüşme fırsatım olacak. Bu çerçevede Beşiktaş olarak temaslarımızı sürdüreceğiz ve bu temaslarımızın olumlu neticelerin olmasını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"AL-MUSRATI FEVKALADE ÜZGÜN"

Fenerbahçe ile oynanan kritik derbi maçı sonrası Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, yaşananlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Maçta yaşanan olaylar ve takımın performansı ile ilgili konuşan Arat, "Çok iyi hazırlanıp çıktığımız bir maçtı. Çok erken bir kırmızı kart gördük. Sporcumuz Al-Musrati fevkalade üzgün. Çünkü takımını uzun süre yalnız bıraktı. Tabii sporda bunlar olabiliyor, istemeden de bu hareketlere neden olabiliyorsunuz, buna o açıdan bakmak lazım. Tabii ki de netice bizim için son derece üzücü" ifadelerini kullandı.

"HEDEFİMİZDEN ŞAŞMIŞ DEĞİLİZ"

Arat ayrıca, Beşiktaş'ın mücadeleci ruhunu ve sabrı vurgulayarak, "Beşiktaş mücadelesine devam edecek. Bizim önümüzde bir Türkiye Kupası hedefimiz var. O hedefimize sadece iki maç kaldı. İnşallah salı günü Ankaragücü'nü yeneriz ve finale kalırız. Finalde de artık 90 dakika ne netice gösterirse bu hedefimizden henüz şaşmış değiliz. Takım eskiye nazaran toparlandı. Zor bir sezon geçiriyoruz, taraftarımız fevkalade üzgün. Ama Beşiktaşlılar her zaman mücadeleyi ve sabrı bilen bir camiadır. Hiçbir zaman başını yere eğmeyecektir. Biz de onun için çalışmalarımıza şimdiden başladık. Beşiktaş'ı daha iyi yerlere getirmek için ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım büyük bir mücadele içinde olacağız" şeklinde konuştu.

"ÖNCELİK TÜRKİYE KUPASI"

Beşiktaş Kulübü'nün gelecek planlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başkan Hasan Arat, teknik direktör ve transfer çalışmaları üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Arat, "Teknik direktör konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Ama bizim önceliğimiz Türkiye Kupası'nı kazanmak. O döneme kadar teknik direktör ismi telaffuz etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı ve takımın şu anki ana hedefinin Türkiye Kupası olduğunu vurguladı.

YENİ SEZON TRANSFERLERİ

Transfer politikaları üzerine de konuşan Arat, "Taraftarımızın beklentisini anlayabiliyorum. Biz önemli iki star transfer ettik. Bunlar dünyaca önemli sporcular. Yeni sezonda da çalışmalarımızı yapıyoruz ama bunu Teknik Direktör ve Sportif Direktörümüzle birlikte yapacağız" dedi ve takımın gelecek sezon planlamasına dair ipuçları verdi.

TFF SEÇİM TARİHİ

Türkiye Futbol Federasyonu'nda yaşanan gelişmeler ve kongre tarihine ilişkin soruları da yanıtlayan Arat, "Biz görüşlerimizi tüm kulüplerimizin içinde beyan ettik. Sanırım önümüzdeki günlerde kongre tarihi konusunda gelişmeler olabilir. Her kulüp kendi imzasını ayrı ayrı yolluyor. Dolayısıyla hangi kulüplerin imza attığını bilmiyorum. Beşiktaş'ın tavrı gayet nettir. Biz çok adaylı demokratik bir seçim olması gerektiğine inanıyoruz. Kurulların da seçimle gelmesine inanıyoruz. Bu tartışmanın artık Türk futboluna zarar verdiğini düşünüyoruz. Vakti gelince seçim en doğru karardır. Bunun tarihi de hukuki gerekçelerle yakında açıklanır." şeklinde konuştu ve federasyon seçimlerine dair düşüncelerini paylaştı.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ'NİN ADAYLIĞI

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin yeniden aday olacağı yönünde sorulan soru üzerine Arat, "Herkes aday olabilmeli. Mehmet Bey de aday olabilmeli, başkaları da aday olabilmeli. Bu demokratik olmalı. Yani demokratik seçim Türk futbolu için gayet sağlıklıdır. Kimsenin aday olmasını engelleyemezsiniz. Her Türk vatandaşı gereğini yerine getirdiği takdirde aday olabilir" şeklinde konuştu.