Süper Lig'deki son dört maçta beş gol atıp bir de asist yapan Beşiktaş'ın parlayan yıldızı Semih Kılıçsoy’un ünü Avrupa’da da hızla yayılıyor. Altyaş kategorilerinden bu yana önemli kulüplerin izlediği Semih’in en büyük taliplileri arasında ise Premier Lig ekibi Aston Villa geliyor.

Futbol dünyasının tanınmış yetenek avcılarından biri olarak nam salan ve halen Aston Villa Futbol Operasyonları Başkanlığı görevini yürüten Monchi’nin gözü bir süredir 18’lik yeteneğin üzerinde. Monchi, yaptığı oyuncu keşifleriyle eski kulübü Sevilla’ya 420 milyon Euro kazandırmıştı. Bu isimler arasında Negredo, Rakitic, Ramos, Dani Alves, Ben Yedder ve Reyes vardı. Zaniolo’yu Galatasaray’dan Aston Villa’ya getiren isim olan Monchi, sezon sonunda Semih Kılıçsoy için ciddi bir teklif yapacak.

SEZON BAŞINDA İSTEDİ

Monchi'nin ‘scout’ ağı çok geniş ve Türkiye’deki altyapılarla da ciddi şekilde ilgileniyor. U-17 ve U-19 yaş gruplarından bu yana yakından izlenen Semih Kılıçsoy o dönemde Beşiktaş’tan koparılamadı. Kulüp 18’lik golcünün kontratını 2028’e kadar uzatıp kendini güvene aldı.