Trendyol Süper Lig'in 28. haftasında Galatasaray'a taraftarı önünde derbiyi 1-0 kaybeden Beşiktaş'ta teknik direktör Fernando Santos, maçın ardından yayıncı kuruluşta mücadeleyi değerlendirdi. Portekizli teknik adam, Cenk'in Köhn ile iki mücadele sonrası yerde kalmasını penaltı olarak yorumlayıp hakem ve VAR'ı eleştirdi.

Santos, "Maça 1-0 geride başladık. Erken gol yiyince işler kolay olmuyor. Takımın gösterdiği reaksiyondan mutluyum. Bazı pozisyonlar yakaladık ama atamadık. 2-3 pozisyonumuz vardı. Kendi kalemize attığımız golle yenildik. Oyuncular ve ben mutlu değilim" dedi.

PENALTI VE KIRMIZI KART 

Portekizli teknik adam, Cenk Tosun'un pozisyonu ve Colley'in kırmızı kartı için de yorum yaparak, "Bu konularda fazla konuşmayı sevmiyorum ama Beşiktaş'ın penaltısı üçüncü kez verilmedi. Ayrıca Omar Colley'in gördüğü kırmızı kart... Penaltı pozisyonu kart pozisyonundan daha netti ama VAR o pozisyonda çağırmadı, Colley'nin kart pozisyonunda çağırdı. Pozisyonu izledim, Cenk'in pozisyonu kesin penaltı. Adana Demirspor ve Sivasspor maçındaki penaltılarımız gibi bu da verilmedi. Bu konularla alakalı konuşmayı sevmiyorum ama hakkımızın yenmesini kabul etmiyorum" ifadelerini kullandı.