Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında sahasında Fenerbahçe'ye 3-1 yenilen Beşiktaş'ta teknik direktör Rıza Çalımbay, yayıncı kuruluşta açıklamalarda bulundu. Çalımbay, tek isabetli şut çektikleri maçta oyuncularının performansından memnun kalmadığını belirtti.

Çalımbay, oyuncularının söyledikleri şeyleri yapmadıklarını belirterek, "Her şeyden önce maça kötü başlamadık. İyi başladık. Sonrasında bizim oyuncular hata yapmaya başladı. Kapasitelerinin altlarında oynadılar. Söylediğimiz şeyleri yapamadılar. Pas hataları yaptık. Yapmamamız gereken hatalar yaptık. Üzücü bir maç. Beklentinin çok altında bir oyun oynadık. Hazırlık dönemi de yapmadık takımla. Oyuncuları görmedik. Eksik yönler çoktu ve bunları gidermek kolay değildi. Bu maçta da sakatlıklar oldu. İstediğimizi yapamadık. Yine bir hedef var ve sonuna kadar gitmemiz gerekiyor. Bazı lider oyuncuların kendilerine çeki düzen vermesi gerekiyor. Bunları yaparsak yeniden iyi yerlere geliriz. Bazı arkadaşlarımızın oynadıkları oyun bu değil" ifadelerini kullandı.

Bazı şeyleri düzeltmeleri gerektiğini ve daha iyi yerlere geleceklerini söyleyen Rıza Çalımbay, "Zaman lazım. Oyuncularla çok çalışmak lazım. Bir ay bile olmadı. Bile bile geldik. Sezon başında böyle bir şey yakalayabilseydik farklı olabilirdi. Maalesef aniden geldiğimiz için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Burası Beşiktaş Kulübü. Böyle olmayacak. Bazı şeyleri düzeltmemiz gerekiyor. Daha iyi yerlere geleceğiz" dedi.