Beşiktaş, bu sezon üç teknik direktörle çalıştı ve istenilen sonuçları alamayınca bu isimlerle yollarını ayırdı. Yeni yönetim, takımın dördüncü teknik direktörünü bulmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Kulüp Başkanı Hasan Arat'ın kişisel olarak yürüttüğü görüşmeler oldukça ilerleme kaydetti ve şu anda teknik direktör adayları iki isme indi. Bu isimler, Fransız teknik direktör Bruno Genesio ve Sergen Yalçın olarak belirlendi.

Başkan Arat, Bruno Genesio ile Fransa'da bir araya gelerek finansal konularda büyük ölçüde anlaşmaya vardı. Ayrıca, sözleşme süresi ve takımın transfer politikaları hakkında görüşüldüğü öğrenildi.

Beşiktaş'ın gündemindeki bir diğer güçlü aday ise 2021'de takımı şampiyonluğa taşıyan Sergen Yalçın. Deneyimli teknik direktörle henüz resmi bir görüşme yapılmamış olsa da, Futboldan Sorumlu Yönetici Feyyaz Uçar dün geceki açıklamasında Yalçın'ın adaylar arasında yer aldığını duyurdu.

"KASIMPAŞA MAÇINDA YENİ HOCA..."

Feyyaz Uçar, yeni teknik direktör konusundaki sürecin hızlandırılması hedefiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Uçar, "Teknik direktörümüzü en kısa sürede belirleyip Kasımpaşa maçına yeni hocamızla çıkmak istiyoruz. Ancak hepimizin de bildiği gibi, bu görüşmeler öyle hemen kolayca sonuca ulaşmayabiliyor, uzayabiliyor bazen. Bu anlamda biraz sabır istiyoruz taraftardan. Adayları zaten herkes biliyor, Genesio ile görüşme gerçekleştirildi, Sergen Yalçın ile de kısa sürede bir araya geleceğiz ve sonrasında yönetim kurulunda değerlendirmemizi yapıp ona göre karar vereceğiz" şeklinde konuştu.

Siyah beyazlılar, Kasımpaşa ile 7 Ocak'ta Tüpraş Stadyumu'nda karşı karşıya gelecek.