Beşiktaş'ta eleştiri okları Fernando Santos’u gösteriyor ancak bazı futbolcuların düşük performansı da dikkat çekiyor.

Muçi ve Al-Musrati, uyum sorunları yaşıyor ve henüz aldıkları sürenin karşılığını veremedi. Sevensson da yedeklikten kurtulamadı. Sezon başında takımın en önemli yıldızları olmaları beklenen isimlerin performansı da teknik heyetin beklediği seviyeye gelemedi.

  • ABOUBAKAR: Son golünü 8 Ekim’de attı. Kamerunlu, kadro dışı kararını kaldıran Santos döneminde dört maçta 80 dakika oynadı ancak skor katkısı veremedi. Sahadaki isteksiz hali nedeniyle taraftardan tepki gördü.
  • CENK TOSUN: Santos idaresindeki 10 lig maçının dokuzunda ilk 11’de başladı. Bir gol atabildi, üç de asist yaptı. Kupadaki üç maçta ise 3 gol-1 asist üretti. Son oynanan Gaziantep FK maçında penaltı kaçırdı.
  • GHEZZAL: Affedilmesiyle birlikte takıma katıldı ancak ligdeki 10 maçlık Santos döneminde 350 dakika oynamasına rağmen gol ya da asist katkısı yapamadı. Üç kupa maçında da etki gösteremedi.
  • GEDSON: Santos idaresinde cezalı olduğu Galatasaray derbisi dışında dokuz maça da on birde çıktı. Bu periyotta 1 gol-1 asist üretti. Kupada üç maçta da 11’deydi ve bir asist yaptı. Eski günlerini aratan performansı eleştirildi.

B PLANI UZAK DEĞİL

Siyah-beyazlı yönetimde Fernando Santos’un performansı da konuşuluyor.

Yönetim içinde B Planı arayışları olduğu iddia ediliyor. Sezonun Portekizli teknik adam idaresinde tamamlanacağı kesin. Fakat Türkiye Kupası’nın kaybedilmesi ve Avrupa kupalarına gidilememesi halinde Santos ile yeni sezona başlanmaması fikri ağırlık kazanıyor.

Burada da Santos’la anlaşmadan önce görüşülen bazı isimlerle yeniden temasa geçilebileceği belirtiliyor.