Sezonun ilk devresi bitmedi ancak Beşiktaş dördüncü hocasını arıyor. Peki, siyah-beyazlıların başına kim geçecek? Hasan Arat ve arkadaşları, kendi dönemlerindeki ilk teknik adam ataması konusunda için ince eleyip sık dokuyor. İlk olarak A klas teknik direktörler gündeme gelmişti. Ancak bu isimlerin maliyeti, Beşiktaş’ın harcama limitine takıldı. Ayrıca Arat, görev süresinin 1.5 yıl olması nedeniyle uzun süreli kontrat sunamıyor.

ŞARTLARI ARAŞTIRILACAK

Özetle, Beşiktaş, hem kaliteli hem de maliyetsiz bir hoca arıyor. Yönetim kurulunda konuşulan son isim ise Mircea Lucescu oldu. Luce’nin, geçiş döneminde tecrübesiyle fark yaratıp geleceğin takımının temellerini atabileceği fikri gündeme geldi. Tabii Luce’nin 78 yaşında olması ve eski başarılı günlerinin artık geride kalması gibi nedenlerden olumsuz görüş bildiren yöneticiler de vardı. Toplantıdan, Luce’nin şartlarının araştırılması kararı çıktı.

SON OLARAK KIEV'DEYDİ

Galatasaray ve Beşiktaş ile birer Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Mircea Lucescu, 2017-2019 arasında da A Milli Takım’ı çalıştırdı. Son olarak Dinamo Kiev ile Şenol Güneş’e elenen Luce, kasım başında bu kulüpteki görevinden alındı ve boş durumda. 78 yaşındaki Rumen çalıştırıcı 35 kupa ile dünyanın en başarılı teknik adamları arasında.