Beşiktaş'ta futbol takımları genel koordinatörü olan Samet Aybaba, Nevzat Demir Tesisleri'nde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Aybaba, teknik direktör konusunda çalışmaların devam ettiğini belirtirken Sergen Yalçın ile konuşmadıklarını söyledi. 

"ALT YAPI OYUNCULARI DIŞINDA 13 FUTBOLCU..."

"Bu takımın patronu benim. Teknik direktörün de üstündeyim" diyen Aybaba, "Mevcut kadro 13 kişi. 6 tane Afrika Kupası'na giden futbolcu var. Öyle bir durum var ki altyapı oyuncuları dışında 13 kişiyiz. Şu anda önümüzde 4 tane maç var. Hoca gelecek, 13 kişiyle antrenmana çıkar mı çıkmaz mı, sürekli bunu konuşuyoruz. Çok iyi hoca adayları var. Bakıyoruz, takım performanslarını izliyorlar. Bir an önce teknik direktör getirmek istiyoruz. 14 tane yabancı oyuncu var. Bütçe isteyecek. Şu anda ona verebileceğimiz bir cevap yok. Dolayısıyla görüşmeler bir yerde tıkanıyor" şeklinde konuştu.

"İSTEMEYEN HEMEN GİDER"

Kadro dışı kalan Vincent Aboubakar'ın takımdan ayrılmak istediği yönündeki soruya da cevap veren Samet Aybaba, "Aboubakar her yerde konuşuyor, bir tek bize konuşmuyor. Bizim haberimiz yok bir tek. Burası Beşiktaş. İsteyen herkesi göndeririz. Şuradan başlayın, buradan herkes gider, ben de dahil. İstemeyen hemen gider. Aslolan Beşiktaş'tır. Marka değeri en yüksek takımdır. Oyuncu istemiyorsa hemen gider" ifadelerini kullandı.

"6 MİLYON EURO BÜTÇEMİZ GÖZÜKSE DE..."

"Teknik direktör konusunda yetkili benim. Başkanımızla temastayız, bilgileri veriyorum o da görüşüyor. 6 milyon euro bütçemiz gözükse de futbolu farklı yürüten kulüplerimiz var. Onlardan öğreniriz. Bu ülkede her şey yapılıyor arkadaşlar, Beşiktaş olunca farklı şeyler konuşuluyor. Beşiktaş olunca çok eleştiriliyor, masaya vuruluyor, yaptırılmıyor."

"OYUNCULAR DİSİPLİN YOK DİYOR"

"Oyuncular diyor ki 'Bu takımda hiç disiplin yok', 3 senedir bu takımda hiçbir oyuncuya cezai yaptırım uygulanmadı. 'Birbirimize dokunmuyoruz, birlikte hareket etmiyoruz. Soyunma odasında bile bir arada değiliz. Takımın lideri yok.' diyor oyuncular. Bu kadar büyük bir markadan, bu tür sorunların biriktiği bir yerden nasıl başarı bekliyorsunuz. Beşiktaş bu söylediğim şeylerin tamamını kaybetmiş. Bu arkadaşlara bir mesaj vermek lazım değil mi? Ücretler, Beşiktaş'ın o 2 yıl üst üste olduğu zamandaki kadar var."

CENK VE SALİH'İN SÖZLEŞMELERİ

"Cenk ve Salih ile görüşeceğiz. Onlarla iki kez kendim de görüştüm. Oyuncu performansı çok önemli bu işte, 'Biraz yükseltin' dedim. Küserek olmaz, daha iyi olmak lazım. Küserseniz, sahadaki performans düşük kalırsa tartışmaya başlanırsınız. İkisiyle de görüşeceğiz."

"YUSUF SARI PLANIMIZDA DEĞİL"

"Beşiktaş kontra atak oynamaz. Beşiktaş büyük takımdır. Yusuf Sarı iyi de bir oyuncu ama dediğim gibi bizim planımızda olan bir oyunun oyuncusu değildir. Kendisine Adana Demirspor'da başarılar diliyorum."

TÜRKİYE KUPASI İÇİN ÖZEL PRİM SİSTEMİ

"Türkiye Kupası birinci hedefimiz. Özellikle prim koymayı düşünüyoruz. İkinci hedefimiz, Avrupa kupalarına katılacak bir sıralama elde etmek. Kupa özel hedefimiz, başka şeyler uygulayacağız. Burası Beşiktaş, Beşiktaş'ın bir oyun karakteri var. Hızlı oynamak, cesaretli olmak var, kuralların içinde kalmak var, saygı var... Lider oyuncu eksikliği var, böyle birkaç oyuncu yaratmamız lazım. Gelen oyuncuların buranın büyüklüğünü bilmesi gerekiyor."

"Chelsea, Al Nassr ve PSG ile görüşmelerimiz oldu. Onlar bize oyuncu isimleri verdiler, biz de verdik. Anlaşamadık. Sezon sonunda bir şeyler çıkacaktır."

"BEN QUARESMA'YI HİÇ GÖRMEDİM"

"Teknik direktörlük dönemimde Quaresma olayı vardı. Samet Hoca gönderdi dediler. Ben Quaresma'yı hiç görmedim. Takımın iyi gittiği dönemde, şampiyonluk konuşulmaya başlandığı dönemde Ahmet Kavalcı'ya gittik. Bu Quaresma'yı takıma geri alalım dedim. İstemedi başkan. Sonra kadro dışıyla alakalı tek sorumlu ben oldum. Hala küçük çocuklar gelip onu soruyor. Çok katkılı oldu, iyi oyuncuydu. Takoz Recep de iyi oyuncuydu, Mehmet Ekşi de. Hepimiz iyi oyuncuyduk yani."