Bu sezon beşinci teknik direktörü Fernando Santos ile yollarını ayıran Beşiktaş, gelecek sezon takımın başına geçireceği isim için çalışmalara başladı.

Beşiktaş'ın teknik direktör adayları arasında sürpriz bir ismin yer aldığı öğrenildi. The Athletic'te yer alan habere göre sezon sonu Liverpool'dan ayrılacak olan Hollandalı yardımcı antrenör Pepijn Lijnders, Beşiktaş'ın gündemine geldi. 

10 yıldır Alman çalıştırıcı Jurgen Klopp ile birlikte çalışan Pepijn Lijnders, kariyerine teknik direktör olarak devam etme kararı aldı. Bu isteğini yönetime ve Jurgen Klopp'a ileten Pepijn Lijnders, birçok Avrupa kulübünün de gündemine geldi. Bu takımlardan birisi de Beşiktaş oldu.

Hollandalı çalıştırıcı için nabız yoklayan siyah-beyazlı yönetim, şartların uygun olması halinde Pepijn Lijnders ile görüşmelere başlayacak. 

BU SEZON 5 TEKNİK DİREKTÖR GİTTİ

Sezona Şenol Güneş ile başlayan Beşiktaş, ardından Burak Yılmaz yönetiminde 5 maça çıktı. Siyah-beyazlılar kötü gidişi Rıza Çalımbay ile durdurmak istedi ancak tecrübeli isim de 7 maçlık periyodun ardından görevi bıraktı. Altyapı sorumlusu Serdar Topraktepe 20 günlük görevde 3 maça çıkıp 7 Ocak'ta Fernando Santos'a koltuğu bıraktı.

Portekizli hocanın ayrılmasından sonra koltuk bir kez daha Serdar Topraktepe'ye emanet edildi.

Beşiktaş, sezonu Serdar Topraktepe ile tamamlayacak.