Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Onur Göçmez, 23 Mayıs'ta Trabzonspor ile oynayacakları kupa finaline yoğunlaştıklarını belirterek, "Hakkımızla savaşacağız ve kazanacağız. Omuz omuza o kupayı müzemize getireceğiz." dedi.

Siyah-beyazlı kulübün asbaşkanı Göçmez, ikinci başkan Hüseyin Yücel ve futbol şube sorumlusu Feyyaz Uçar, Atakaş Hatayspor maçı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kupası şampiyonluğuna çok inandıklarını vurgulayan Onur Göçmez, "Hakkıyla oynamak ve şerefiyle kazanmak tarafındayız. 40 bine yakın bilet sattık. Tüm biletler tükendi. Kupaya çok inandık. Beşiktaş hiçbir zaman haksız bir şekilde kupa almamıştır. Hakkımızla kupayı almak istiyoruz. Hakemin değil takımların mücadelesinin konuşulacağı güzel futbol bekliyoruz. Hakem hataları nedeniyle geçmişte çok sorun yaşadık. Ligde başarılı olamadık ama hakkımızla kupada finale geldik. Savaşacağız ve hakkımızla kazanacağız. Omuz omuza o kupayı müzemize getireceğiz." şeklinde konuştu.

Göçmez, en iyi performansı gösteren hakemlerin kupa finalinde görev almasını beklediklerini belirterek, "Hakem atamalarında sürekli algoritmayı konuşuyoruz ama sonuç manuel oluyor. Algoritmaya inanmıyoruz. Mantık çerçevesinde neyse o yapılsın. Yabancı hakem konuşması olmadı. Bu ülkenin yetiştirdiği her evlada güveniyoruz. Neyse onu görsün ve çalsınlar. Annelerine ve babalarına layık olsunlar." ifadelerini kullandı.

"JOSE MOURINHO İLE GÖRÜŞÜYORUZ"

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Onur Göçmez, kupa finalinde en iyi performans gösteren hakemlerin görev almasını beklediklerini belirterek, "Hakem atamalarında sürekli algoritmayı konuşuyoruz ama sonuç manuel oluyor. Algoritmaya inanmıyoruz. Mantık çerçevesinde neyse o yapılsın. Yabancı hakem konuşması olmadı. Bu ülkenin yetiştirdiği her evlada güveniyoruz. Neyse onu görsün ve çalsınlar. Annelerine ve babalarına layık olsunlar." dedi.

Teknik direktör konusundaki görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Göçmez, "Jose Mourinho ve diğer hocalarla görüşüyoruz. Herkes Beşiktaş'a gelmek ister. Hedefimiz şu an kupa. Teknik direktör konusunu çalışıyoruz. Beşiktaş taraftarı rahat olsun." şeklinde konuştu.

"MOURINHO, BEŞİKTAŞ'A GELMEK İSTİYOR"

Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, Jose Mourinho ile bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi.

Yücel, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada yaklaşık 1 ay önce Mourinho ile yüz yüze görüştüğünü kaydederken, “Beşiktaş’ta kendisini görmek istediğini söyledim. Mourinho, Beşiktaş ile ilgili bir çalışma yapacağını ve tekrar iletişime geçeceğini söyledi. Sonrasında geçen günlerde Mourinho tekrar iletişime geçti ve teklife sıcak baktığını dile getirdi. Mourinho, Beşiktaş’a gelmek istiyor. Gelecek hafta İtalya’da Mourinho ile yeniden görüşeceğim. Ekonomik detaylar halledildi. Mourinho ile anlaşırsak kendisine Quaresma’nın da teknik heyet de yer almasını önereceğiz. Beşiktaş’a mali yük oluşturmayacak, sponsorla halledebiliriz” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı gibi Fenerbahçe başkan adayı Aziz Yıldırım seçilmesi halinde Jose Mourinho’yu takımın başına getireceğini söylemişti.

Siyah-beyazlı kulübün ikinci başkanı Hüseyin Yücel, Trabzonspor ile oynayacakları kupa finali için en iyi performans gösteren hakemlerin atanmasını beklediklerini belirtti.

"HERKESİN BİR SABRI VAR"

Hakem hataları nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Yücel, "TFF'nin en iyi hakemleri kupa finaline vereceğini ümit ediyorum. En iyi performans gösteren hakemleri atayacağını düşünüyorum." dedi.

Kupa finaliyle ilgili TFF'ye çağrıda bulunan Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar, "Kupada hakkımızla final oynuyoruz. Tek beklentimiz TFF ve MHK'nin bu maça gölge düşürmemesi. Beklentimiz budur. Herkesin bir sabrı var. En azından bir kulvarda adil mücadele olsun ve hak eden kazansın." şeklinde konuştu.