Beşiktaş Kulübü'nün Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkanı Mete Vardar, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) en kısa zamanda olağanüstü seçim kararı alması gerektiğini vurgulayarak, bu konuda Süper Lig kulüpleri tarafından başlatılan noter onaylı imza kampanyasına verdikleri desteği ifade etti. 

Kulüpler Birliği Vakfı'nın Maslak'ta yer alan merkezinde, Beşiktaş'ın İkinci Başkanı Hüseyin Yücel ve Yönetim Kurulu Üyesi Onur Göçmez ile birlikte basına konuşan Vardar, TFF'nin 18 Temmuz'da genel kurul yapma kararını ele aldı.

Vardar, şu ifadeleri kullandı:

"Kulüpler Birliği Vakfında çok değerli kulüp başkanları ve yöneticileri ile bir sürece girdik. 18 Temmuz kararını başkanımız ve tüm yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla beraber çok geç buluyoruz. Beşiktaş Kulübü, önümüzdeki pazartesi günü tüm delegeleriyle 7 kişi olarak imzasını atacak. Ancak aylardır zihinlerde bu imzayı attık. Bu konunun değişmesi ve çok daha önceden bu kararın verilmesi gerektiğini Beşiktaş Kulübü olarak çok net ifade ettik. Bugün geldiğimiz noktada ne yazık ki tüm olumsuzlukların yaşandığı, hiç yaşanmadığı kadar sıkıntılarla karşılaştığımız bir sezon yaşıyoruz. Bu seçimin özellikle 2024 Avrupa Şampiyonası'ndan önce yapılmasının aynı zamanda A Milli Takımı'mıza da finallerde daha fazla katkı sağlayabileceğini düşünüyoruz."

"EN KISA ZAMANDA DEĞİŞİM"

Beşiktaş Kulübü yöneticisi Onur Göçmez, Türk futbolunun daha fazla zaman kaybetmeye tahammülünün olmadığını vurgulayarak, derin bir dönüşümün şart olduğunu dile getirdi:

"Türk futbolunun bir sezon daha kaybedecek durumu söz konusu değildir. Çok hızlı bir değişime girmesi lazım. Sadece yönetim değil, tüm kurullarıyla bu değişimin yapılması gerek. Beşiktaş, Türk futbolunun geleceği için buradadır. Seçim en kısa zamanda yapılmalı. Belli bir tüzük ve toplanması gereken imzalar var. En kısa zamanda Türk futbolunun bir değişime ihtiyacı var. Bunun için tarih belirlemek bizim görevimiz değil. Bizim burada değerli federasyon yöneticilerimize verdiğimiz mesaj budur. Hızlı bir şekilde Türk futbolunun geleceğini kurtarmaları adına düzgün bir karar almalarını bekliyoruz."

"Benim burada bazı kulüplerimize bir çağrım olabilir. Sabah uyanıp farklı söylemlerde bulunup, akşam yatarken farklı söylemlerde bulunan kulüplerimizi biraz daha tutarlı olmaya davet ediyorum. Biz Beşiktaş olarak ilk günkü duruşumuzu aynı şekilde sergilemeye devam ediyoruz. İnşallah hayırlısı olur." d

"SABAH UYANINCA BAŞKA, AKŞAM BAŞKA..."

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hüseyin Yücel de, kulüplerin tutarlılık konusunda daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Yücel, "Benim burada bazı kulüplerimize bir çağrım olabilir. Sabah uyanıp farklı söylemlerde bulunup, akşam yatarken farklı söylemlerde bulunan kulüplerimizi biraz daha tutarlı olmaya davet ediyorum. Biz Beşiktaş olarak ilk günkü duruşumuzu aynı şekilde sergilemeye devam ediyoruz. İnşallah hayırlısı olur." şeklindeki sözleriyle, konunun sadece Beşiktaş ya da belli kulüplerle ilgili olmadığını, Türk futbolunun genel yararına yönelik bir konu olduğunu vurguladı.