İstanbul'da, Kadıköy Bağdat Caddesi'nde pankartlı protesto yapan Melisa Yaren Aydınalp gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Aydınalp, yurt dışı çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı. 

PANKARTINI YIRTTILAR 

Aydınalp 10 Aralık Pazar günü Bağdat Caddesi'nde pankartlı protesto gösterisi yaptı. Protesto esnasında bir kişi Aydınalp'e tepki göstererek elindeki pankartı yırttı. Pankartın yırtılmasının ardından ikili arasında sözlü tartışma yaşandı. Olay sonrasında Melisa Yaren Aydınalp hakkında soruşturma başlatıldı.

HAFTADA İKİ GÜN İMZA VERECEK

Gözaltına alınan Aydınalp, Kartal'daki Anadolu Adliyesine getirildi. "Hayasızca hareketlerde bulunma" suçundan hakimliğe sevk edilen Aydınalp yurtdışı çıkış yasağı ve 3 ay boyunca Pazartesi ve Perşembe günleri en yakın kolluk birimine imza atma şartıyla serbest bırakıldı.

"MAHREM YERİM AÇIK DEĞİLDİ" 

Melisa Yaren Aydınalp hakimlikteki sorgusunda, şunları söyledi:

- Sormuş olduğunuz görüntülerdeki kişi benim. Elimde 'Memelere özgürlük' yazan bir pankartla protesto hakkımı kullanmak için yürüyüş yapıyordum. Bu esnada arkadaşım da beni çekiyordu. Vücudumun herhangi bir mahrem yeri açıkta değildi. Hayasızca bir hareketim olmadı. Ne zaman bu şekilde normal kıyafetlerimle de yürüyüş yapsam gözaltına alınıyorum.

- Bu durum benim eğitim öğretim hayatımı da aksatıyor. Hakkımda istenen tedbirin reddine karar verilmesini talep ediyorum. Sürekli aynı şeyi yaşıyorum.