Microsoft'un kurucusu Gates’in 134 milyar dolarlık servetinin mirasçılarından biri olan 21 yaşındaki Phoebe, ilk aşk dedikodularının duyulmasından sekiz ay sonra yeni sevgilisiyle birlikte Stanford mezuniyetini kutlarken görüntülendi.

Çeşitli haber siteleri daha önce ikili arasında bir şeyler olduğunu bildirmişti ancak Phoebe ilk kez, sosyal medyada eğitimindeki dönüm noktasını belgelerken 25 yaşındaki Arthur'dan açıkça “erkek arkadaşı” olarak bahsetti.

Arthur Donald, Phoebe Gates...

İkisinin birlikte görüldüğü bir fotoğrafın yanına, "Erkek arkadaşım Arthur, törenden sonra beni bırakıyor" diye yazdı.

Phoebe ve Arthur ilk kez Ekim 2023'te Instagram'da paylaşılan bir fotoğrafla manşetlere çıkmıştı.

Phoebe Gates...

İkili, kısa bir süre sonra "Feud: Capote vs Swans"ın galasına da katıldı ancak Phoebe, verdiği röportajda ilişki durumu hakkında yorum yapmayı reddetti.

2021 yılında Yale Üniversitesi'nden tarih bölümünden mezun olan Arthur, Paul McCartney'nin torunu, fotoğrafçı Mary McCartney ile ilk kocası, TV yapımcısı Alistair Donald'ın da büyük oğludur.

Paul McCartney...

Daha önce 2018'de Reese Witherspoon ve Ryan Phillippe'nin kızı Ava ile birlikte olduğu söylenmişti.

Arthur'un teyzesi, moda tasarımcısı Stella McCartney, Phoebe'nin annesi Melissa Gates ile iyi arkadaş olduğundan, yeni çiftin aileleri birbirleriyle halihazırda yakın ilişkiler içerisinde olduğu biliniyor.