İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarında öğrenim görmesine olanak sağlayan BİLSEM sonuçları için beklenen gün geldi. BİLSEM ön değerleme sonuçları açıklandı.

BİLSEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

10 Şubat ile 14 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında sunulan yetenek hizmetlerine göre değerlendirmeye alındı.

BİLSEM sonuçları 18 Nisan 2024 Perşembe günü açıklanacak.

BİLSEM SONUÇLARI 2024 NASIL ÖĞRENİLİR?

BİLSEM sonuçları 2024, 18 Nisan Perşembe günü www.meb.gov.tr ​​adresinden öğrenilebilecek. 

Ön değerlendirme uygulamasına itiraz başvuruları ise 22-26 Nisan 2024 tarihlerinde alınacak.

Bireysel değerlendirme aşamasına geçecek öğrencilerin sonuç ekranında ‘Bireysel değerlendirme randevunuz oluşturulacaktır.’ ifadesi, bireysel değerlendirme aşamasına girmeyecek öğrenciler için ise ‘Bireysel değerlendirme randevunuz oluşturulmayacaktır.’ ifadesi yer alacaktır.

BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

BİLSEM KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

BİLSEM SİNAVİ NE ZAMAN?

Bireysel değerlendirme sınavı ise 26 Mayıs ile 26 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleşecektir. Bu sınavın sonuçları ise 31 Temmuz 2024 tarihinde açıklanacak.

BİLSEM NEDİR?

Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış adıdır. İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli kişilerin eğitimindeki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel kişilerin bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak eğitim veren özel eğitim kurallarıdır.