İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 48 ilde düzenlenen Narkogüç-38 operasyonuna dair bilgilendirme yaptı.

Yerlikaya, sabah saatlerinde de 8 şehirde toplamda 1.7 ton uyuşturucu madde yakalandığı açıklamıştı.

ASKER VE POLİSTEN ORTAK OPERASYON

İkinci bir açıklama yapan Yerlikaya, operasyona dair görüntülerin yer aldığı mesajın şu ifadelere yer vermişti:

- "Devam eden NARKOGÜÇ-38 Operasyonu kapsamında Van’da 4 ton 600 kg toz esrar daha ele geçirildi. 1 yabancı uyruklu zahir taciri yakalandı. Narkogüç-38 operasyonumuz 45 ilde devam ediyor. Zehir tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz.

- Van Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve 6. Hudut Komutanlığı ile birlikte yürütülen operasyonda 4 ton 600 kg toz esrar maddesi ele geçirildi. Operasyon gerçekleştiren 6.Hudut Komutanlığındaki Askerimizi ve Kahraman Polisimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle, terör örgütleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek."

ÜÇÜNCÜ AÇIKLAMA: OPERASYON TAMAM

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı üçüncü paylaşımda uyuşturucu madde imalatı ve satışına yönelik 48 ilde düzenlenen Narkogüç-38 Operasyonu'nun tamamlandığını belirtti. Yerllikaya, operasyonda toplamda 6 ton 391 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiğini ve 391 zehir tacirinin yakalandığını duyurdu.

Operasyonda 6 ton 112 kilogram esrar, 215 kilogram metamfetamin, 64 kilogram skunk, 1 adet uzun namlulu tüfek, 11 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildiği belirtildi. Operasyona 420 ekip, 936 personel ve 16 narkotik köpeği katıldı.

Yerlikaya, operasyona ilişkin, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Bizden kaçamayacaklar. Hepsini adalete teslim etmeye kararlıyız. Operasyonu gerçekleştiren İl Emniyet Müdürlüklerimizin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerindeki Kahraman Polislerimizi, 6. Hudut Komutanlığındaki Kahraman Askerlerimizi ve Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Gözlerinizden öpüyorum. Allah ayaklarınıza taş değdirmesin. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek" dedi.