Galatasaray'ın bu sezon en çok maça çıkan oyuncusu... Asıl bölgesi sağ açık ama ne iş olsa yaptı; sol bekte, sağ bekte, sol açıkta ve forvette de oynadı.

Sezonun ilk devresini boş geçtikten sonra ikinci devrede bambaşka bir kimliğe büründü. Kariyerinde ilk kez üst üste 3 maçta ağları sarstı. Gaziantep, Samsun ve Başakşehir maçlarından 9 puan; onun golleri ve hazırladığı pozisyonlarla geldi.

Gol-asist katkısında Ziyech’i, Tete’yi geçti, Zaha’yı zorluyor. Okan Buruk’un jokeri Barış Alper Yılmaz, son haftalardaki formuyla parmak ısırtıyor.

ICARDI SUSKUN

Barış Alper Yılmaz'ın etkisi performansının aksine Maruo Icardi, son 7 maçta sadece 1 gol-1 asistle skora katkı verdi. Arjantinli yıldızın fiziksel olarak da eski gücünde olmaması camiayı endişelendiriyor. Teknik patron Okan Buruk bu konuda “Santrforlar beslenmek ister. Uzun zaman gol atmayan forvetlerin mutsuz olması normal. Bizim ona daha çok top getirmemiz lazım. Ayrıca henüz fiziksel olarak yüzde 100’ünde değil. Yavaş yavaş kendini buluyor. Önemli bir sakatlık geçirdi, o şekilde oynadı. 2-3 ay dinlenmesi gerekiyordu. İğnesiz oynamaya başladı. Yavaş yavaş maksimumuna gelecek” diyerek umut verdi.