Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Vahdettin Köşkü'nde görüştü. Görüşme yaklaşık 2 saat sürdü. Görüşmenin ardından açıklama yapılmadı. Blinken ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. 

Vahdettin Köşkü önünde Anadolu Gençlik Vakfı üyeleri ise Blinken'ın Türkiye ziyaretini protesto etti. 

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, dün akşam saatlerinde İstanbul'a gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Vahdettin Köşkü'nde görüştü. Görüşme devam ederken Anadolu Gençlik Vakfı üyeleri Vahdettin Köşkü yakınında Blinken'ın Türkiye ziyaretini protesto etti.

Yapılan açıklamanın ardından grubun Vahdettin Köşkü yakınlarındaki bekleyişi devam etti. 

BLINKEN DÖRDÜNCÜ TURUNDA 

Diğer taraftan Vahdettin Köşkü'ndeki görüşmenin ardından Blinken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edildi.

Vahdettin Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen kabulde, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalın ve ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake de hazır bulundu.

Blinken, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 4. kez bölge turuna çıktı. Bölge turu kapsamında ilk olarak İstanbul'a gelen Blinken'ın, buradan Yunanistan'a geçmesi bekleniyor. Blinken, Yunanistan'ın ardından Ürdün, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, İsrail, Filistin ve Mısır'ı da ziyaret ederek temaslarda bulunacak.