BODRUM’da yazın bitmesiyle inşaat yasağı kalktı. Cengiz Holding, Cennet Koyu çalışmalarına tekrar başladı. Gölköy Mahallesi’ndeki Cennet Koy Gökburun mevkiindeki 1. Derece doğal ve Arkeolojik Sit alanı 678 bin metrekare üzerindeki arazide turizm tesis yapmak isteyen Cengiz Holding, hazırladığı Turizm Konaklama Tesisi Kapasite Artış Projesi’ni revize etti. 19 Eylül 2023 tarihinde ‘ÇED gerekil değildir’ raporu almak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Muğla İl Müdürlüğü’ne başvurdu. Raporu aldı. Cengiz Holding, 1 Kasım’da doğal ve arkeolojik sit alanlarının bulunduğu bölgede, yüzlerce kamyon ve onlarca iş makinesi ile hafriyata başladı.

PROJE BEDELİ 658 MİLYON TL

SÖZCÜ kameraları dün arazide yüzlerce kamyon ve onlarca iş makinasıyla süren çalışmayı görüntüledi.  Bodrumlular sert tepki gösterdi.

Cengiz Holding’in turistik tesis projesinin detaylarına ve arazideki inşaat faaliyetleri görüntülerine SÖZCÜ ulaştı. 658 Milyon 436 bin 604 TL proje bedeli olan turistik tesisin ÇED Yönetmenliğinde 29-50 oda ve üzerindeki otel, tatil köyü ve turizm kompleksinin 28 ay 25 günde tamamlanacağı ve turistik tesisin bittikten sonra yılın 6 ayı hizmet vereceği belirtildi. TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyonu sekreteri Mustafa Erdoğan son durum hakkında SÖZCÜ’YE şunları söyledi: “Gölköy Gökburun Cennet Koy mevkiindeki Cengiz Holding’in yapmış olduğu yasal olmayan İnşaata Bodrum Belediye Başkanı Ahmet ARAS önce ruhsat verip sonra CHP Genel Merkezi’nin baskısıyla iptal etmişti. Cengiz inşaat bu iptal kararının hemen akabinde yürütmeyi durdurma kararı alıp inşaata başladı. Bu inşaatla ilgili dava açtık. Dava süreci devam ediyor”.