Amatör kümeden 4 lig birden atlayıp bir zamanlar hayali bile kurulamayan Süper Lig'e ulaşan Bodrum FK, coşkulu kutlama programına imza attı. Futbolcular ve teknik ekip üstü açık otobüsle kentte tur atarken, taraftarlar meşalelerle takıma eşlik etti.

Binlerce Bodrumlu'nun Belediye Meydanı'nı doldurduğu gecede şampiyonluk turu attıktan sonra meydandaki platforma tek tek seçtikleri şarkılarla anons edilerek çıkan futbolcular ile teknik heyet, kupayı havai fişek ve ışık gösterileriyle bir kez daha havaya kaldırdı. Bodrum şampiyonluk kutlamasında kentteki tüm siyasilerle birlik mesajı verirken, gecenin finalini takımın 3 yıldır üst üste oynadığı 3 finalde kulüple özdeşlen, "Aşk Bodrum’da Yaşanıyor Güzelim" parçasını seslendiren Bülent Serttaş yaptı.

BAŞKAN ÖZTÜRK: BORÇSUZ OLARAK SÜPER LİG'E ÇIKTIK

Belediye kulübüyken 4 yıl önce şirketleşen kulübü hisselerinin çoğunluğunu devralarak önce 1'inci Lig'e, ardından Süper Lig'e taşıyan Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk, borçsuz bir şekilde başarıya ulaştıklarını söyledi. Öztürk gecede şirketleşme sürecini de anlatıp, "Kulübün buraya gelmesinde temel taşını atan, Bodrumspor’u dernek halinden anonim şirket haline çeviren ve çevirdiği zaman büyük eleştirilere uğrayan Rıza Karakaya’ya ve ekibine canı gönülden teşekkür ederim. Bodrumspor’un sıkıntıda olduğu zamanda ben Ahmet Aras başkana dedim ki, '20 tane iş adamı gelsin yüzde 5’er hisse alalım ve Bodrumspor’u belli bir yerlere taşıyalım'. Fakat 20 kişi değil yanıma 3 tane aslan ortak geldi. Desteklerini esirgemeyen yönetim kuruluna teşekkür ederim. Bu ekip bugüne kadar 24 milyon Euro para harcadı, şu anda Bodrumspor Süper Lig'de ve beş kuruş borcu yok. Biz buraya kadar getirdik, bundan sonra giderse değerli devlet adamlarının, yöneticilerin, sivil toplum örgütlerinin desteği olmadan bu takım gitmez" dedi.

İLÇE STADI İÇİN IŞIKLANDIRMA İZNİ ALINDI

Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk, Süper Lig'de iç saha maçlarını Bodrum İlçe Stadı'nda oynayabilmek için yapılacak yenilikler konusunda ışıklandırma izni aldıklarını söyledi. Öztürk, "İnşallah maçları burada oynayacağız. Yapılması gereken her şeyi elimizden geldiği kadar yapmaya çalışacağız. Sayın valimize ışıklandırma için gittik ve 1 hafta içinde gerekli ön izinler alındı. Işıklandırma işine bir an önce başlayacağız" dedi. Süper Lig standartlarına uygun olmayan 3925 kapasiteli statta önce gece maçlarını oynayabilmek için ışıklandırma yapılması planlanıyor. Bodrum sanayisinin içinde, çevresi SİT alanı olan statla ilgili ışıklandırma için 4 metre kazı izni alındığı, kazıda ekiplere yetkililerin de eşlik edeceği öğrenildi. Işıklandırmanın yanında kapasite artırımı için de çözüm aranacak.

İSMET TAŞDEMİR: BU DUYGUNUN TARİFİ YOK

Bodrum Futbol Kulübü'ne üst üste 3 final oynatıp 2'nci Lig'den ilk kez Süper Lig'e taşıyan teknik  direktör olan İsmet Taşdemir, şampiyonluk gecesinde, "Bu duyguların tarifi yok. O son düdük çaldığı andan itibaren içimi çok farklı bir his kapladı. Hem şampiyonluk hem de Süper Lig'de hocalık benim hayalimdi. Nasip olursa bir aksilik olmazsa hayalimizi gerçekleştireceğiz. Yavaş yavaş her hayalimizi gerçekleştirdik diyebilirim ama hepimiz insanız hayallerimiz bitmez. Yazı atlattıktan sonra yeni hayaller ve yeni hedefler çizeriz inşallah. Biz kendi adımlarımızı ve hedeflerimizi kendi içimizde doğru atmayı tercih ediyoruz. Kadro kalitesi olarak düşük bir kadro kalitemiz var ama farklı yönlerimizle farklı özelliklerimiz çok fazla. Biz herkesin gözüne soka soka değil sahada konuşarak iş yapmaya çalıştık" diye konuştu.