Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kuvvetli yağışla birlikte taşan derenin çevresindeki ev ve yollar su altında kaldı. Evde mahsur kalan 4 kişi ve 1 kediyi, itfaiyeciler kurtardı.

Bodrum ilçesinde öğle saatlerinde başlayan ve aralıklarla 4 saat süren sağanak yağış özellikle ilçe merkezi ile kırsal mahallelerde etkili oldu. Bazı sitelerin duvarları yıkıldı sürücüler zor anlar yaşadı.

İSTİNAT DUVARLARI ÇÖKTÜ

Öğle saatlerinde başlayan yağışta cadde ve sokaklar dereye döndü. Yağışlar Gölköy, Türkbükü, Yalıkıvak , Turgutreis, Bitez ve Kadıkalesi mahallelerinde etkili oldu. Bazı sitelerin istinad duvarları yıkıldı.

EVE ULAŞMAK İÇİN BELİNE KADAR SUYA GİRDİ

Dere yataklarına yakın sitelerdeki bazı evlerin alt katlarını su bastı. Evlerine ulaşmak isteyen bazı vatandaşlar ise beline kadar suyun içine girmek zorunda kaldı.

BELEDİYE EKİPLERİ ALARMA GEÇTİ

Bodrum Belediyesi itfaiye ve zabıta ekipleri yağış ve olası baskınlar nedeniyle alarma geçti, tıkanan mazgallar açıldı. Mazgallarda ve dere yataklarında temizlik çalışmaları gerçekleştiren ekipler, su akışını da sağlayarak taşmalara engel oldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer kurumlarla koordineli şekilde yönlendirmeler gerçekleştiren Bodrum Belediyesi ekipleri, kanal açma araçları ve iş makineleri ile gerekli görülen yerlere müdahale etti.

Sağanak yağışın etkisini yarın sabaha kadar sürdüreceği belirtildi.

Gümbet Mahallesi Zengin Hüseyin Sokak'ta ise çok sayıda ağaç devrildi, sokak trafiğe kapatıldı.

Belediye ekipleri, su birikintilerinin tahliyesi için çalışma başlatırken, tıkanan mangalları da temizledi.