Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund'da Nuri Şahin dönemi... Geçtiğimiz sezonu yardımcı hoca olarak tamamlayan 35 yaşındaki Türk antrenör Nuri Şahin, 'Sarı Duvar'ın yeni patronu oldu. Kulüpten yapılan resmi açıklamada  Borussia Dortmund'un spor direktörü Lars Ricken ve spor direktörü Sebastian Kehl'in bu Cuma günü Şahin ile yaptığı görüşmenin sonucunda takımın başına getirme kararı aldıkları vurgulandı. 

2027'YE KADAR SÖZLEŞME

Nuri Şahin 30 Haziran 2027'ye kadar geçerli bir sözleşme imzaladı ve daha önce kendi isteği üzerine BVB'den ayrılan Edin Terzic'in (41) yerine teknik direktörlük koltuğuna oturdu. Nuri Şahin kulüp kanallarına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Borussia Dortmund'un teknik direktörü olmak benim için büyük bir onur. Bana duydukları güvenden dolayı kulüpteki sorumlu herkese teşekkür etmek istiyorum. BVB'deki rolümü gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum. Nuri Şahin, "İlk günden itibaren mümkün olan en yüksek başarıyı elde etmek için her şeyi büyük bir enerji ve büyük bir tutkuyla yapacağız"

Borussia Dortmund Spor Genel Müdürü Lars Ricken ise "Nuri Şahin gibi genç neslin bir temsilcisine teknik direktörlük görevini devredebildiğimiz için çok mutluyuz. Kendisini son birkaç yıldır antrenörlük kariyerine hazırladı ve yeni görevini büyük bir özveriyle yerine getirecek ve takımımızı geliştirmeye devam edecektir. Eski takım arkadaşları olarak, güven ve hırs ruhu içinde birlikte çalışacağız. Nuri hem oyuncu hem de yardımcı antrenör olarak kulübü, personeli ve Dortmund DNA'sını iyi biliyor. Nuri'nin bizim için doğru teknik direktör olduğuna inanıyoruz." sözlerini sarf etti.

"NURİ'YE GÜVENİMİZ VE DESTEĞİMİZ TAM!"

Borussia Dortmund Sportif Direktörü Sebastian Kehl de Nuri Şahin'in doğru tercih olduğunu ifade ederek, "Nuri Şahin geçen sezon takımımızın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde finale yükselmesine yardımcı oldu. Oyuncu ve yardımcı antrenör olarak edindiği deneyimlerden BVB'nin nasıl çalıştığını ve özellikle de başarının nasıl geldiğini biliyor. Doğal otoritesi ve uzmanlığı sayesinde takımımıza çok iyi erişebiliyor ve birlikte ne üzerinde çalışmamız gerektiğini biliyor. Nuri'ye güvenimiz ve desteğimiz tam!" dedi.