ABD’li aktris Renee Zellweger’in (54) başrolünde olduğu ve gişe rekorları kıran Bridget Jones serisinin dördüncü filminin çekimleri, ilk filmin beyazperdeye çıkışından 23 yıl sonra, mayıs ayında Londra'da başlayacak ve ön prodüksiyon süreci de çoktan başlamış durumda.

Kaynaklara göre Renee Zellweger başrol olarak geri dönecek ve çekimler sırasında İngiltere’de yaşayacak bir ev arıyor.

Yeni yapım, son film olan “Bridget Jones'un Bebeği”nden sekiz yıl sonra geliyor ve Helen Fielding'in sosyal medyada ve flört uygulamalarında gezinirken küçük çocuklarını bekar bir anne olarak yetiştirdiğini anlatan 2013 tarihli “Bridget Jones: Çılgın Çocuk” romanına dayanacak.

Jones’un aşk yaşadığı Mark Darcy ve Daniel Cleaver karakterlerini canlandıran Colin Firth ve Hugh Grant'in de rollerine dönmeleri bekleniyor.

Film ekibine yakın bir kaynak, “Bridget geri döndü ve Londra'yı ele geçirmek üzere. Filmin çekimleri halihazırda planlanıyor ve tüm ön prodüksiyonlar tamamlandı. Başarıya ulaşıp ulaşmayacağı konusunda bazı belirsizlikler vardı, ancak film geliyor.”

“Renee, Bridget'i geri getireceği için heyecanlı. O kadar çok seviyor ki karakteri. Bridget Jones ateşinin bu baharda Londra'yı kasıp kavurması bekleniyor.” dedi.

2016 yılında vizyona giren son filmde Jones hamile olduğunu öğrendiğinde büyük şok yaşamıştı. Bebeğin babası başta belirsizken film düğünle sona erdi. 

Cleaver karakterinin öldüğü varsayılırken Grant son filmde görünmedi. Ancak sonunda onun canlı bulunduğunu söyleyen bir gazete haberi çıktı.

İlk film, “Bridget Jones'un Günlüğü”, 2001'de gösterime girdi ve gişede 8,6 milyar TL (222 milyon £) hasılat elde etti; bu, yapım maliyetinin on katından fazlaydı.