Dünyaca ünlü şarkıcı Britney Spears, bir süredir özel hayatı ya da sosyal medyada paylaştığı çarpıcı fotoğraflarla gündeme gelirken bu defa kariyeriyle ilgili verdiği bir kararla gündemde.

Ünlü şarkıcının ekibinin, 10. albüm için hazırlıklar yaptığı konuşulurken Spears, müziğe dönmeyeceğini söylüyor.

Hatta Spears, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu satırlara yer vererek net bir açıklama yapıyor: “Haberlerin çoğunun çöp olduğunu açıkça belirtelim!!! Yeni bir albüm yapmak için insanlara başvurduğumu söyleyip duruyorlar… Müzik endüstrisine asla geri dönmeyeceğim!!! Yazdığımda eğlence için yazarım ya da başkaları için yazarım !!!” 

Her ne kadar Spears bir daha stüdyo mikrofonunun arkasına adım atmaya son derece ilgisiz görünse de ünlü şarkıcı takipçilerine son iki yılda başkaları için 20'den fazla şarkı yazdığını söyledi: “Ben bir hayalet yazarım ve gerçekten bundan bu şekilde keyif alıyorum!!!” 

Spears ayrıca, 24 Ekim 2023'te çıkan kitabının izni olmadan yayınlandığı yönündeki çevrimiçi spekülasyonlara da değindi:

"İnsanlar ayrıca kitabımın benim onayım olmadan yasa dışı bir şekilde yayımlandığını söylüyor ve bu gerçeklerden çok uzak." 

Spears 2008 yılından Kasım 2021'e kadar babasının vasiliği altında yaşadı ve kazandığı ya da harcadığı paradan yaptığı işe kadar tüm resmi adımlarda kendisi yerine babası karar verdi. Bu süreçle ilgili birbirinden çarpıcı iddialarda bulunan ünlü şarkıcı, özgürlüğüne kavuştuktan sonra ise Elton John ile 2022'de "Hold Me Closer"ı yayınladı.

Spears, Hold Me Closer'ı kaydetme sürecini kitabında detaylarıyla anlattı: "Hold Me Closer'ı kaydetmek ve bunu dünyaya yaymak harika bir deneyimdi. İyi hissettirmedi, harika hissettirdi."

Buna rağmen Spears, müzik alanında ilerlemek istemediğini açıkça belirtti: "Müzik kariyerimde ilerlemek şu anda odak noktam değil. Şu anda manevi hayatımı düzene sokma, yavaşlama zamanım geldi.  Artık kendimi bulmanın zamanı geldi.”