Box Office Türkiye verilerine göre 2024 yılının ilk altı ayında Türkiye'de en az izlenen 10 film belli oldu. Listenin başında 108 kişilik seyircisiyle 'Vazgeçme' filmi yer alırken ikinciliğe ise 130 kişiyle 'Kimsesiz' filmi yerleşti. İşte yılın ilk altı ayında en az izlenen filmler...

1. EN AZ İZLENEN FİLM: VAZGEÇME

Mustafa Kemal Kara'nın senaryosunuz yazdığı film 'Vazgeçme', yılın en az izlenen filmi oldu.

Filmi 108 kişi izlerken, yapımdan elde edilen gelir ise 9 bin 995 lira oldu.

Film, hafıza kaybı yaşayan ve kim olduğunu hatırlamayan eşinin hafızasını geri getirmek için çaba gösteren bir adamın hikâyesini anlatıyor.

2. KİMSESİZ

Rıdvan Ahmet'in yönettiği film 'Kimsesiz' 130 kişi tarafından izlendi. En az izlenen filmler arasında ikinci sırada yer aldı.

Şarkıcı olmak için İstanbul'a gelen Nezir'in bu yolda geçtiği engebeli yolları anlatan yapımdan elde edilen gelir 20 bin lira oldu. 

3. THE HOPE

'The Hope', 167 kişi tarafından izlenerek, en az izlenen filmler arasında üçüncü sırada yerini aldı. Yapımdan elde edilen gelir 11 bin 320 lira oldu.

Servet Aksoy'un yönetmen koltuğunda oturduğu film, Alzheimer teşhisi koyulan yazar Adil'in etrafında gelişen olayları konu ediniyor.

4. NİSAN

'Nisan', en az izlenen dördüncü film oldu.

Yönetmen koltuğunda İbrahim Bülbül'ün oturduğu yapımı 215 kişi izledi. Filmden elde edilen hasılat ise 20 bin 705 lira oldu.

Film, kapısının önünde bir yavru köpeği bulmasıyla hayatı değişen Tamer'in hayatını konu alıyor.

5. YETER ARTIK

Feyza'nın Hamdi tarafından şiddete maruz kaldığı evliliğini konu alan 'Yeter Artık' listede 5. sırada yer aldı.

Filmi 225 kişi seyretti, elde edilen gelir ise 21 bin liraya ulaştı.

6. DEDEKTİF CONAN: SİYAH DEMİR DENİZALTI

'Dedektif Conan: Siyah Demir Denizaltı'yı 243 kişi izledi. Filmden 40 bin lira gelir elde edildi.

7. BTOB TIME: BE TOGETHER THE MOVIE

Kim Jin-Chul'un yönettiği 'BTOB TIME: Be Together the Movie', en az izlenen 7. film olarak listeye girdi.

BTOB'un verdiği 10. yıl özel konserini ve konserde yaşananları gözler önüne seren filmi izleyenlerin sayısı 280 olurken, elde edilen gelir ise 47 bin 183 liraya ulaştı.

8. BARS

Yılın ikinci ayında vizyona giren 'Bars', 284 izleyiciye ulaşarak yılın en az izlenen 8. filmi oldu. Filmden 34 bin lira gelir elde edildi.

Film, soyu tükenmiş olduğuna inanılan Anadolu Parsının izini sürmeye koyulan iki zooloğun yolculuğunu konu ediniyor.

9. İKİ NEHİR ARASINDA

I. Dünya Savaşı sırasında Irak cephesinde savaşmış ve esir düşmüş Türk ve İngiliz askerlerinin hikâyesini işleyen film 'İki Nehir Arasında'yı 294 kişi izlerken, elde edilen hasılat ise 43 bin lirayı buldu.

10. TEOREM

Erman Er'in yönettiği 'Teorem' 318 kişi tarafından izlenerek en az izlenen 10. yapım oldu.

Bir gün eşi ve annesi dahil hayatındaki hiç kimse tarafından tanınmayan ve bu duruma anlam veremeyen Cem'in hikâyesini anlatan yapımdan 43 bin 388 lira gelir elde edildi.