Çorum'da Galatasaraylılar ile Fenerbahçeliler arasında çıkan kavgada biri 17 yaşında bir genç olmak üzere iki kişi bıçaklandı. Gaziantep’te iki takım taraftarları arasında çıkan kavgayı güvenlik güçleri zor yatıştırdı. Bursa’nın İnegöl ilçesinde taşlı sopalı kavga çıktı, üç kişi gözaltına alındı. Yine Bursa’da kalabalık taraftar grubunun arasına aracıyla dalan bir sürücü yürekleri ağızlara getirdi. Derbiyi tribünden izleyen 35 taraftar hakkında adli işlem başlatıldı. 16’sı hakkında 6222 sayılı kanun kapsamında işlem yapıldı.

SORUYORUZ, KORKUYORUZ...

Bu liste, F.Bahçe-G.Saray derbisi sonrası çıkan olayların sadece küçük bir kısmı. Trabzon-F.Bahçe maçında yaşananlar hafızalardaki yerini korurken ikinci bir toplumsal facia daha teğet geçti. Bu olanlar yetmedi mi; ne zaman bitecek? Her defasında ‘ucuz atlatıldı’ mı diyeceğiz? Yoksa bir dahaki sefere kaybedilen canların listesini mi paylaşacağız? Buna kim dur diyecek? Yetkilileri, sorumluları, söz söylemeye korkanlara ve yaşananları uzaktan izleyenlere soruyoruz: Bu işin sonu nereye varacak!

EFSANELERİ UNUTMAYIN

Tarihe bakalım ve bir kez daha hayıflanalım... Beşiktaş’ın merhum efsanesi, Türk futbolunun örnek başkanı Süleyman Seba... Takımı kupa kazanmışken aynı uçakta birlikte döndüğü rakiplerinin üzülmemesi için kutlamaları iptal eden Seba... Galatasaray’ın ‘ağabeyi’, örnek insan merhum Özhan Canaydın’ın ezeli rakibinden tarihi fark yemesine rağmen alkışlama centilmenliğini göstermesi... Galatasaray’ın sahada kazanılan Xamax zaferinin masada alınmak istediğinde ilk kim karşı çıktı; Fenerbahçe’nin güler yüzlü efsane başkanı Ali Şen değil mi? Vah Türk futbolu vah...

SÖZCÜ TV EKRANLARI SİZE AÇIKTIR

SÖZCÜ TV olarak Galatasaray ve Fenerbahçe başkanlarının yapacağı münazarayı organize etmeye talibiz! Başkanlar düello diyor ancak bu ifade, asırlık çınarların liderlerine yakışmaz.

Dursun Özbek ve Ali Koç’a açık çağrımızdır. İstediğiniz tarihte, tercih edeceğiniz ekip de dahil olmak üzere sizleri canlı yayınımıza davet ediyoruz. Duayen ustamız Ercan Taner’in moderatörlüğünde yapılacak ve Türk sporunun öncülerine yakışacak bu buluşmayla artık klasikleşen tartışmaların son bulmasını arzu ediyoruz.

Uzlaşı kültürünü Türkiye’nin gündemine yerleştirme görevi şart.

Bir kez daha açık yüreklilikle duyuruyoruz. SÖZCÜ gazetesi ve SÖZCÜ Televizyonu, Türk sporuna katkı yapacak her adımı atmaya hazırdır!