Her yıl olduğu gibi bu yıl da Time dergisi yılın insanını seçti. Son yılların en çok konuşulan ismi haline gelen, turnelerinde bilet bulmak için hayranların birbiriyle yarıştığı ve hatta yazdığı şarkılarla bir ders konusu haline gelen Taylor Swift'in yılın insanı olup ünlü derginin kapağında yer alması pek de şaşırtıcı olmasa gerek. Ancak kapaktaki bir diğer isim bazıları için ilginç ve şaşırtıcı gelebilir: Swift'in kedisi.

Taylor Swift'in Time dergisinin kapağında yer alan mavi gözlü kedisi, süperstarın her biri 100 milyon dolar değerindeki diğer iki kedisiyle birlikte müzik videolarında da yer alıyor. 33 yaşındaki pop yıldızı, ikonik derginin kapağı için dört yaşındaki kedisi Benjamin Button ile fotoğraflandı.

"Yılın Kişisi" seçildiğini duyan Swift, kediyi fotoğraf çekimine getirmekte ısrar etti. Hatta bu konuda X'te esprili bir paylaşım da yaptı:
"Time Magazine: Seni Yılın Kişisi ilan etmek istiyoruz.
Ben: Kedimi getirebilir miyim?"

KENDİSİ GİBİ KEDİLERİ DE MEŞHUR

Swif'in kedilerine düşkünlüğü aslında bilinen bir şey. Hatta kendisi kadar olmasa da üç kedisi de oldukça meşhur. Ünlü şarkıcının, müzik videolarında ve reklamlarda yer alan ve her biri tahmini 100 milyon dolar değerinde olan Meredith Gray ve Olivia Benson adında iki kedisi daha var.

Kedilerin çarpıcı servetleri ise bu yılın başlarında AllAboutCat.com'un bir raporunda ortaya çıktı. Rapor, sosyal medya gönderisi başına potansiyel kazancı belirledi ve ardından bunu ortalama beğeni sayısıyla çarptı.

Web sitesinde, Swift'in Benjamin Button isimli kedisi için; "Scottish Fold, sahibiyle birlikte çeşitli müzik videolarında oynayarak servetini kazandı, kendi ürün serisini oluşturdu ve Diet Coke ve Ned Shoes gibi birçok büyük bütçeli reklamda küçük rollerde yer aldı" diye yazıldı.

97 MİLYON DOLARLIK SERVETE SAHİP

Ünlü şarkıcının Olivia Benson isimli kedisi de Nisan 2020'de Swift'in Instagram'ında göründü ve kısa sürede 2 milyondan fazla beğeni kazandı. Raporda, Benson'ın net servetinin 97 milyon dolar olduğu ve üçüncü en zengin kedi olduğu tahmin edildi. 

Swift, Benjamin Button'ı kedileri Meredith Gray ve Olivia Benson'ın bir çekiminde gördü. Fotoğraf çekiminin ardından aşık oldu ve kediyi eve götürdü.

Swift, kedisiyle ilk karşılaştığı zamanı ise şu sözlerle anlatıyor: "Aşık oldum. Bana bu minik kediyi verdi ve o da mırlamaya başladı ve bana 'Sen benim annemsin ve birlikte yaşayacağız' der gibi baktı."

DEADPOOL'DA BİLE GÖRÜNDÜLER

12 Grammy ödüllü şarkıcı, birkaç gün sonra Instagram'da Benjamin Button'ı ikilinin birlikte çekilmiş bir fotoğrafıyla hayranlarına da tanıttı. Bu arada Swift'in diğer iki kedisi Olivia ve Meredith ise zaten tanınıyordu. Hatta ikili, Ryan Reynolds'un üzerinde 'Olivia & Meredith Best Friends Purrrrr-Ever' yazan bir tişört giyerek Deadpool 2'de bile yer aldı.

Swift, ilk kedisini 2011 yılında sahiplendi ve ona Grey's Anatomy karakteri Meredith Gray'in adını verdi. Pop yıldızı, 2014 yılında ikinci kedisini eve getirdi ve ona da Law & Order dizisindeki başka bir televizyon karakterinin adını verdi: Olivia Benson.

Swift'in Olivia'sı, sahibiyle birlikte  AT&T'nin reklam kampanyasında ve Diet Coke reklamlarında yer aldı.

Swift'in kedileri, kendilerine ayrılmış hayran sayfaları ve kendi adlarına hazırlanmış ürün serileriyle de dikkat çekiyor.