Futbol şehri Samsun, Trabzonspor maçına iyi hazırlanmış. Tribünlerin coşkusu eski, güzel günleri hatırlattı bizlere. Karadeniz derbisini özlemişiz. Her zaman söylüyoruz işte bu yüzden şehir takımları, futbol şehirleri Süper Lig’de olmalı.

Maçın başlama düdüğüyle birlikte taraftarının müthiş desteğini arkasına alan Samsunspor, Trabzonspor’a nefes aldırmadı. Ön alan baskısıyla bordo-mavililerin oyun kurmasına izin vermedi. Abdullah Avcı’nın kupa maçını da düşünerek yaptığı seçimler de Trabzon’un oyun anlayışını bozdu. Rayyan Baniya ve Fernandez defansta, Mendy de ön liberoda etkisiz kaldı.

Acemice yaptırılan bir penaltı, ardından baskıyla kazanılan topta Mouandilmadji’nin golü skoru 2-0’a taşıdı. Bardhi’nin frikikten attığı karambol gol Trabzon’u uyandırır mı derken kornerde Fernandez’in kendi kalesine attığı gol Samsun’u rahatlattı.

Ligin duran topların en etkili kullanan takımlarından biri olan ev sahibi bu maçı da boş geçmedi. İkinci yarının hemen başında Trezeguet müsait pozisyonu gole çevirebilse bordo-mavililerin bir umudu olabilirdi ama Samsun’un iştahı, baskısı ve coşkusu buna izin vermedi.

Samsunspor sahaya koyduğu inançla hak ettiği bir üç puanı aldı.