Google, 2023 yılında Türkiye'de en çok aranan şarkı sözleri listesini paylaştı. Listede yılın en çok dinlenen şarkısı Antidepresan'dan tutuklanan Dilan Polat'ın Enercii şarkısına kadar birçok parça bulunuyor.

İşte 2023 yılında Türkiye'de en çok aranan şarkı sözleri...

ANTİDEPRESAN

Mert Demir ve Mabel Matiz'in birlikte söylediği Antidepresan, Powertürk Müzik Ödülleri'nde yılın şarkısı seçildi.

ENERCİİ

'Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet' suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında 5 Kasım'da tutuklanarak cezaevine gönderilen Dilan Polat'ın Enercii şarkısı müzik dinleme platformları Spotify ve Apple Müzik'ten kaldırıldı.

Bİ TEK BEN ANLARIM

KÖFN'ün Bi Tek Ben Anlarım şarkısı kısa sürede büyük bir dinleyici kitlesine ulaştı. Şarkının söz ve müziği Salman Tin'e, düzenleme ve prodüksiyonu ise Bilge Kağan Etil'e ait.

MÜPHEM

Söz ve müziği Mabel Matiz'e ait olan Müphem şarkısı, sanatçının Fatih albümünde yer alıyor.

ALİ CABBAR

Emir Can İğrek'in Ali Cabbar şarkısının müziğinin Beş Milyonuk Borç Verir Misin? isimli Yeşilçam filminin müziğinden alındığı öne sürülmüştü.

MANOLYA

Manolya şarkısının sözü Burak Bulut'a, müziği ise Didar'a ait. 

AŞKIN OLAYIM

Simge Sağın'ın Galatasaraylı futbolcu Mauro Icardi ile özdeşleşen Aşkın Olayım şarkısı, Spotify'da 2023 yılının en çok dinlenen şarkısı oldu. 

MOCKINGBIRD

Rapçi Eminem, Mockingbird şarkısını iki kızı Hailie Jade ve Alaina Marie'ye ithaf ediyor. 

LENTO

Rudy Mancuso'nun Lento şarkısının sözleri 2023 yılının en çok arananları arasında yer aldı. 

BELKİ

Dedublüman grubuna ait olan 21 Ağustos 2022 tarihinde müzikseverlerle buluşan Belki şarkısının sözleri Mustafa Yavuz'a aittir.