Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi çeyrek final maçında Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Ekmas arasında oynayan maçta tribünlere yaptığı hareketle gündeme oturan Buğrahan Tuncer, özür diledi. 

Maçın bitimine 4.33 dakika kala Galatasaray Ekmas'ta beş faulle oyun dışı kalan Buğrahan Tuncer, tribünlere önce orta parmağını göstermiş, ardından da tribünlere cinsel organını göstermişti. Tribünler ile Buğrahan Tuncer arasında yaşanan gerilim nedeniyle maç 40 dakika durmuş, seyircilerin bir kısmı salondan boşaltıldıktan sonra karşılaşma kaldığı yerden devam etmişti.  

Yaptığı hareket nedeniyle pişman olduğunu söyleyen Buğrahan Tuncer, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Dün akşam oynadığımız Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Play-off Çeyrek Final 3. karşılaşmasında sahaya çıktığımız andan itibaren tüm değerlerime, eşime, yeni doğan kızıma, aileme karşı durmaksızın yapılan hakaretler ve küfürler bir anlık öfke ile yanlış bir davranışta bulunmama sebep oldu.

Her zaman örnek bir davranış sergilemesi gereken, ülkesini, kulübünü ve mensubu olduğu Profesyonel Basketbolcular Birliği’ni en iyi şekilde temsil etmeye çabalayan bir sporcu olarak, bu ve benzeri davranışlar içinde bulunmamam gerektiğinin farkındayım.

Yaşanan bu olay sebebiyle üzdüğüm, kırdığım herkesten, tüm basketbolseverlerden ve kamuoyundan içtenlikle özür dilerim.

Bu vesile ile sporun birleştirici ruhuna aykırı bu tür olayların bir daha yaşanmaması adına, taraftarlarımızın ve tüm basketbolseverlerin beklediği olgunluğu ve centilmenliği göstereceğime söz veririm.

Saygı ve sevgilerimle."