Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Galatasaray ile oynayacakları maç öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Uygun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Konyaspor karşısında alınan galibiyetin büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak ligdeki puanların birbirine çok yakın olduğunu dile getirdi. Uygun, "Açıkçası Avrupa kupalarına gidecek son takımın belirleneceği bir sürece girdik. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Futbol adına güzelliği yansıtmak, oyun anlayışımızın, bireysel yeteneklerimizin sergilendiği güzel bir maç diliyorum." dedi.

Galatasaray maçının zorluğuna da değinen Uygun, "Galatasaray ve Fenerbahçe'nin gücünü bilmeyen yoktur. Dolayısıyla çok zor bir maça gidiyoruz. Burada puanlar alabilmek için mücadelemizi vereceğiz." ifadelerini kullandı.

"BİZE, KİM, NASIL DAVRANIYORSA..."

Şampiyonluk yarışıyla ilgili sorulan bir soruya cevap veren Uygun, şu ifadeleri kullandı:

Şampiyonun kim olacağı beni ilgilendirmiyor, kendi takımımda ne kadar başarılı olabilirim ona bakıyorum. Dört büyük takıma karşı da çıktık en üst seviyede maksimum mücadelemizi verdik. Dolayısıyla kimin ne olduğu beni ve camiamızı çok fazla ilgilendirmiyor. Onların göstereceği performansı, yaşananları herkes fazlasıyla görüyor. Biz sadece çıkacağız futbol adına ne yapmamız gerekiyorsa en güzel şekilde onu yapacağız. Sonra bize kim nasıl davranıyorsa da karşılığını alacak.

Uygun, takımdaki sakatlık durumu hakkında da bilgi vererek, Rey Manaj'ın küçük bir sakatlık geçirdiğini ve antrenmanlara yarından itibaren katılacağını, Hakan Arslan'ın ise koşulara başladığını belirtti.

Galatasaray maçında kaleci Ali Şaşal Vural'a şans vereceğini söyleyen Uygun, diğer kaleci Nikolic'in performansından da memnun olduğunu dile getirdi.

"HAKEMLERİMİZ GÖRME ÖZÜRLÜ OLDUĞU İÇİN..."

Ali Şaşal Vural ile yönetimin görüştüğünü belirten Uygun, şöyle devam etti:

"Ali Şaşal ve Nikolic ile yeni sezonda devam ediyoruz. Başkanımız prensip olarak Ali ile anlaştı. Rey Manaj çok iyi topa vurabilen ve sürati de çok iyi olan biri. Sırtı da minder görmeyen Taha Akgül gibi. Gerçekten güçlü ve mücadeleci. Hakemler maalesef ona yapılan faulleri görmezlikten geliyor. Zaten bizim hakemler genelde görme özürlü olduğu için o yüzden söylenecek çok fazla bir şey yok. Gördüklerini veremiyorlar, verdiklerini yanlış veriyorlar. Biz de bir an önce hakemlerin kalitelerini yükseltmelerini bekliyoruz."

"VAR KAYITLARI, KULÜPLER BİRLİĞİ'NDE DİNLENMELİ"

"Ülkede her şey yükseliyor, onların problemleri bütün Türk futbolunu etkiliyor. Hakemler profesyonel ve onları yetiştiren bir teknik direktörleri olmalı. VAR kayıtları Kulüpler Birliğinde başkanlar tarafından dinlenmeli. Aylık 100 bin lira maaşı olup iyi yönetirlerse maç başı 25 bin lira primleri olmalı. Bununla beraber kötü yönettiklerinde de alt liglere doğru gitmeli. İşte o zaman adil, hakkaniyetli, her gördüğünü çalan, takımları ayırmayan bir hakem camiası olur."

Uygun, AVAR'da da 10 yıllık futbol oynamış futbolcuların bulunması gerektiğini ifade etti.