Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, basına yaptığı açıklamalarda Özbekistanlı kanat oyuncusu Azizbek Turgunboev'in sağlık muayenesini başarıyla tamamladığını ve transferin herhangi bir engelle karşılaşmazsa tamamlanacağını belirtti.

Kırmızı-beyazlı takımın antrenman öncesi basın toplantısında konuşan Uygun, yeni transfer Mijo Caktas'ın ekiple ilk antrenmanına katıldığını söyledi.

Azizbek Turgunboev ile devam eden transfer görüşmelerine değinen Uygun, "Eğer bir aksilik olmazsa Allah'ın izniyle onu da aramıza katacağız. Başkanımız 'Bir sürpriz daha yapacağım.' dedi. Yarın veya sonraki gün bir transfer daha takımımıza katılacak." ifadelerini kullandı.

"BEKLENMEDİK AYRILIKLAR ZOR OLDU"

Takımdaki yabancı oyuncu sayısının artarak 12'ye ulaşacağını dile getiren Uygun, ligdeki zorlu duruma ve takımdaki eksikliklere de değindi:

Çok sakatlıklar verdik, çok eksiklerimiz oldu. Samuel Saiz ve Rodrigues'in takımdan beklenmedik ayrılıkları gerçekten zor oldu. Onların yerini yeni yeni doldurmaya çalışıyoruz.

45 PUAN HEDEFİ

Teknik Direktör Bülent Uygun, ara transfer döneminde diğer takımların büyük yatırımlar yaparak kadrolarını güçlendirmelerine işaret ederek, kendi takımlarının da hedefleri doğrultusunda ilerlediğini belirtti:

Biz de kendi kaynaklarımızla ayakta kalmaya çalışıyoruz. Bu sebeple, ligin sonlarına doğru yaklaştıkça daha fazla rahatlamak ve mümkün olan en kısa sürede 45 puanı aşmayı arzuluyoruz. Tüm takım olarak her bir maçımızın büyük önem taşıdığının bilincindeyiz ve bu maçları kazanmayı amaçlıyoruz. Hep birlikte daha iyi konumlara ulaşacağımıza inanıyorum.

"TÜRKLERLE YÜRÜYÜŞE BAŞLAYACAĞIZ"

Teknik Direktör Bülent Uygun, gelecek sezon için planlama yapma niyetinde olduğunu vurgulayarak, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Türkiye liglerindeki genç yetenekleri izleyen bir ekiple çalışarak, gelecek sezon için genç oyuncularımızı belirleyeceğiz. Ayrıca, takımdan ayrılacak ve kalacak oyunculara göre yabancı oyuncu transferlerimizi ayarlayacağım. Bilindiği üzere, bu yıl aramıza katılanlar dışında gelecek yıl sözleşmesi sona erecek yedi yabancı oyuncumuz var. Gelecek sezon takımda 11 yabancı oyuncu yer alacak. Bu durumda, takımdaki Türk oyuncu sayımız 19'a çıkacak. Türkiye'nin dört bir yanından yetenekli ve güvendiğimiz oyuncuları takımımıza dahil ederek, gelecek sezonda hayallerimizi gerçekleştirmeye başlayacağız."