Fenerbahçe Kulübü'nün Genel Sekreteri olan Burak Çağlan Kızılhan, Yüksek Divan Kurulu'nun toplantısında gerçekleştirdiği konuşmasında, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) ve maç hakemlerine yönelik, "Adaletli olun, tüm maçları hakkaniyetle yönetin." şeklinde bir çağrıda bulundu.

Fenerbahçe'nin Kalamış'taki Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan toplantıda konuşan Kızılhan, geçmiş üç ayda rekabetçi bir duruş sergilediklerini belirtti.

Kızılhan, kulübün her alanda kazanımlarla dolu bir dönemden geçtiğini ifade ederek, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

"3 Temmuz 2011'de başlayan direnişimiz 27 Aralık 2021'de onurlu bir zafere dönüştü. Futbolda sözde şike davası olarak bilinen kumpasla alakalı beraat kararının onaylanması Fenerbahçemizin hem vicdanlarda hem de hukuk önünde bir kez daha temiz olduğu kanıtlandı. Kararlı mücadelemizde geri adım atmadık. 3 Temmuz sürecini kurgulayanlar ise şimdi ortada yoklar. Fenerbahçe haklı ve temiz duruşunu sürdürüyor. 10 yıllık süreçteki maddi ve manevi zararlar giderilene kadar dik duracağız."

"TRANSFERLERLE GÜVENİMİZ ARTTI"

Fenerbahçe'nin, Süper Lig, Avrupa ligleri ve Türkiye Kupası'nda gösterdiği başarılı performans üzerine Burak Çağlan Kızılhan, teknik direktör İsmail Kartal ve oyuncu kadrosunu kutladı.

Takımın başarısının temelinde birlik ve beraberliğin yattığını vurgulayan Kızılhan, ekledi:

"Ara transferde kadroya kattığımız dünya çapındaki oyuncular, takımımıza olan güvenimizi daha da arttırdı. Doğru planlama ve ihtiyaç duyulan bölgelere zamanında yapılan takviyelerle transfer dönemine çok verimli geçiş yaptık. Bonucci, Krunic, Çağlar Söyüncü gibi yıldız oyuncuları takviye etmek şampiyonluk hedefimiz adına önemli adımlar oldu. Bu süreç içinde emekleri geçenlere teşekkür ediyorum. Kontenjan sebebiyle takıma dahil olan oyuncuların yanı sıra ayrılan oyuncular da oldu. Takımımız da taraftarlarımız da şampiyonluk yolunda yüreğini ortaya koyuyor."

"MAÇLARI HAKKANİYETLE YÖNETİN"

Kızılhan, "Buradan takım ve camia olarak olağanüstü bir mücadele verdiğimiz dönemde TFF ve hakemlere çağrıda bulunmak istiyorum. Adaletli olun, tüm maçları hakkaniyetle yönetin. Adaletin sağlanması, futbolun geleceği ve marka değeri için kritik öneme sahiptir. Umuyoruz ki hakemlerin rekabeti etkilemediği bir sezon yaşarız. Bu şartlar sağlanırsa emin olun şampiyonluk kupasını bu sene müzemize getireceğiz." şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE'Yİ KISKANIYORUM DEMİŞ"

Sarı-lacivertli kulübün sporun bütün dallarında en tepeye oynadığına da dikkati çeken Kızılhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu zorlu finansal şartlar altında olimpik şubelerimizin başarıları için şartlarımızı sonuna kadar zorlayacağız. Her zaman Fenerbahçe dünyanın en büyük spor kulübüdür diyoruz. 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil eden her 5 sporcudan birisi Fenerbahçe Kulübünün sporcusuydu. Şimdi hedef 2024 Paris Olimpiyatları. Sami Çölgeçen isimli Galatasaray Divan Kurulu üyesi 'Neredeyiz biz, hiçbir yerde yokuz. Sadece futbolda Fenerbahçe'yle yarışıyorsunuz, amatör şubelerde yoksunuz. Fenerbahçe'yi kıskanıyorum.' demiş. Fenerbahçe, Türk sporunda ve ülkesinin geleceğinde bambaşka bir yerde."

Kızılhan son olarak Fenerium mağazalarının rekor kırdığını belirterek "Geçen sezon nisan ayında ulaştığımız 350 bin forma satış adedine bu yıl ocak ayında ulaşarak yeni bir rekor kırdık. 2023 yılı ciromuz 1 milyar 302 milyon lirayla tamamlandı. Bu rakam Fenerium tarihinin rekorudur. Döviz cinsinden 47 milyon 700 bin avro ciroya ulaştık." diye konuştu.