Kayserispor, teknik direktör koltuğunu devrettiği Burak Yılmaz ile 2,5 yıllık bir anlaşma imzaladı.

Teknik direktör Recep Uçar ile yollarını ayıran Kayserispor, Burak Yılmaz ile 2,5 yıl sürecek bir kontrat için mutabakata vardı. Burak Yılmaz'ın imza töreni, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserispor Kulübü Başkanı Ali Çamlı, Başkan Vekili Nurettin Açıkalın, yeni teknik direktör Burak Yılmaz, sportif direktör Murat Duman ve takım menajeri Yunus Akbulut'un katılımıyla gerçekleşti.

ALİ ÇAMLI: BİSMİLLAH DİYE BAŞLAYACAĞIZ

Kayserispor Kulübü Başkanı Ali Çamlı, Burak Yılmaz'a başarı dileklerini ileterek, "Burak Yılmaz hocanın inşallah hem kendi kariyeri açısından hem de Kayserispor camiası açısından başarılı olacağına inanarak bismillah diye başlayacağız. İstişarelerimizi yaparak Burak Yılmaz'ı burada görevlendirmeye niyetlendik. Allah Burak hocayı da bizi de mahcup etmesin." dedi.

Recep Uçar'a teşekkürlerini ileten Çamlı, "Burak Yılmaz forvet yokluğunda gerekirse çıkar oynar" dedi:

Recep Uçar hocaya da parantez açmak zorundayım. Yarın bir gün Recep hoca yine bu kulübe geldiğinde buranın kapısı ona ardına kadar açık. Çok ahlaklı, etik değerlerine bağlı bir adamdı. Yaptığı bütün hizmetler için teşekkür ediyoruz. Türk futbolunda adını herkesin bildiği milli gururumuz inşallah burada da Kayserispor'u çok iyi yerlere taşır. Herkesin gururu olmaya devam eder. Burada başarılı da olabilir başarısız da. Burak Yılmaz hoca burada başarılı olacak. Ben buna inanıyorum. Forvet yokluğunda gerekirse çıkar oynar.

BURAK YILMAZ: RECEP UÇAR'A TEŞEKKÜR EDERİM

Kayserispor'un yeni teknik direktörü Burak Yılmaz, Recep Uçar'a minnettar olduğunu belirterek, "Recep Uçar hocaya çok teşekkür ederim. Kendisi benim için çok değerlidir. Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra beni aradı, uzun uzun dertleşti, moral verdi. O yüzden hepinizin huzurunda kendisine çok teşekkür ediyorum. Burada bıraktığı intiba, arkadaşlık, sevgi, saygı..." diyerek selefi hakkında övgü dolu sözler söyledi.

"BAŞARISIZ OLMAKTAN KORKMUYORUM"

Ekibine güvendiğini dile getiren Yılmaz, "Burada başarısız olmaktan dolayı korkmuyorum. Allah'ın izni ile başarısızlığın da nasıl telafi edildiği, arkadaşlıkların baki olduğu bir yere geldiğimi görüyorum. Kendime ve ekibime güveniyorum. Ülkemizin köklü kulüplerinden biri olan Kayserispor'un bizimle yol yürümek istemesi, uzun bir projeye imza atması, bizler için çok değerliydi." dedi.

Kayseri'deki sıcak karşılama için teşekkür eden Yılmaz, "Herkese çok teşekkür ediyorum. Taraftarımıza da çok teşekkür ediyorum. O soğukta gelip beni karşılaşmaları bana verdikleri enerji çok güzeldi. Onların da heyecanlı olduğunu hissediyorum. İnşallah önce bizleri sonra da bizlere inananları mahcup etmemek için bu yola çıktık. Her iki tarafa da hayırlı olsun." diye konuştu.

"ÇOK BÜYÜK CÜMLELER KURMAK İSTEMİYORUM"

Takımının oyun tarzı hakkındaki bir soruya Burak Yılmaz, "Kazanmaya yönelik pozitif bir futbol oynamak istiyoruz. Çok büyük cümleler kurmak, çok büyük sözler söylemek istemiyorum. İnşallah iyi yolda göreceksiniz" şeklinde yanıt verdi.

Ekibinin kimlerden oluştuğuyla ilgili soruya ise Yılmaz, "Hari Vukas, Mehmet Bölükbaşı, Anıl Demirci yer alıyor. Bir yabancı bir de yerli bir hoca daha olacak" cevabını vererek ekibini tanıttı.