Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, 6 Mart'ta seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları, DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak" dedi.

Köksal'ın bu sözleri CHP Genel Balkanı Özgür Özel tarafından dakikalar sonra 'dil süçmesi' olarak ifade edilip düzeltilmeye çalışılsa da Köksal gerek sosyal medya hesabından gerekse çeşitli basın kuruluşları üzerinden sözlarini tekrar edip arkasında durduğunu ifade etti. 

Parti içinden gelen tepkilere de aldırış etmeyen CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Köksal, DEM Parti ile ilgili tartışılan sözlerinin ardından bugün de basın toplantısı düzenledi.

"KİMSE SÖZLERİMİ CIMBIZLAMASIN..."

6 Mart'ta kürsüden sarf ettiği sözleri bir kez daha yineleyen Köksal, şunları söyledi: 

"Tüm seçim dönemlerinde partimize yönelik yalan, sahte iddialar ve belgeler üretmekten çekinmeyen AKP, bu kez de Afyonkarahisar’da bizimle ilgili ‘terörle iş birliği yapıyor, PKK’lıları işe alacak’ gibi propagandası yapmaya başlamıştı.

Kurtuluş Savaşı’nın başladığı memleketimde yalanlardan oluşan bu söylemle pirim kazanmaya çalışanlara toplu olarak yanıt verdik. Seçim süreci boyunca söylediğim gibi AKP’nin yalanlarına, montaj videolarına karşı söylemim nettir.

Belediye başkanı olduğumda belediyeyi DEM ve HÜDAPAR ile yönetmeyeceğim. Afyonkarahisar ittifakında DEM ve HÜDAPAR yoktur. Hiç kimse cümlelerimi kesip biçip cımbızlayıp başka anlamlar çıkarmasın.

Belediye başkanı olduğumda belediyenin kapısı etnik kökeni, mezhebi, görüşü ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan bu, ülkeyi seven, bu ülkenin birliğini ve bölünmez bütünlüğünü savunan herkese ardına kadar açık olacaktır.

Belediyeler hiçbir ayrım gözetmeden tüm halka eşit hizmeti götürmekle yükümlüdür. Ataköy’den Kışlacık’a Karşıyaka’dan Dumlupınar’a kadar tüm mahallelerimiz Afyonkarahisar’da belediye başkanlığımızda eşit hizmet alacaktır.

Bu türde ayrımcılık insani değildir hem de parti kültürümüze aykırıdır. Genel başkanımızın söylediği Afyonkarahisar’ı tüm Afyonkarahisarlılarla birlikte yöneteceğiz.

"GENEL BAŞKANLA KARŞI KARŞIYA GELDİ SÖYLEMİNİ KABUL ETMİYORUZ"

Genel başkanla karşı karşıya geldi, yan yattı çamura battı gibi söylemleri de kabul etmiyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olan insanların yeri CHP’dir. Ben bu partinin bir evladıyım. Grup Başkanvekili ve belediye başkan adayıyım.

Sayın Genel Başkanımızın liderliği yapılan milli takım gol attığında ayağa kalkanların, filenin sultanları kazandığında göz yaşı dökenlerin oluşturduğu Türkiye İttifakı’nı yurdumuzun dört bir köşesinde kararlıkla kuracağımız ve büyüteceğimizi vurgulamak isterim.

CHP’nin yönettiği 11 büyükşehri tekrar kazanacağız ve belediye sayımızı artıracağız. Hiç şüphem yok ki Afyonkarahisar Belediyesi’ni de kazacağız.

Ben tüm Afyonlu hemşerilerime bu memleketin bölünmez bütünlüğünü savunan herkese kendimi emanet ediyorum. 31 Mart’ta bu memleketin yiğit bir evladı olarak onlardan destek bekliyorum."