Saat 15.14'de Bursa'da 4.1 büyüklüğünde deprem yaşandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.0 olarak açıklarken depremin merkez üssü olarak Gemlik olarak gösterdi.

DEPREM KENT MERKEZİNDE HİSSEDİLDİ

Bursa'nın Gemlik ilçesinde saat 15.14'te 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 10,86 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Gemlik ilçesinde paniğe yol açarken, Orhangazi ilçesi ile Bursa kent merkezinde de hissedildi.

"GEMLİK'TE SIKINTI YOK"

Depremin ardından Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, açıklama yaptı. Sertaslan, ilçede herhangi bir sıkıntı olmadığını söyleyerek, "İyiyim, iyi olma gayretindeyiz, geçmiş olsun hepimize. Bir hasara dair ihbar yok. Bizim de bölgelerde, muhtarlar üzerinden yaptığımız ilk araştırma, ki yüzde 80'ini aradık köylerimizin, dış mahallelerimizin, bir sıkıntı yok" dedi. 

DEPREM PANİĞİ KAMERADA

Deprem sonrası yaşanan panik, güvenlik kameralarına yansıdı. İlçe merkezindeki bir marketin kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, deprem ile beraber çevredekilerin paniğe kapıldığı görüldü. 

Bir başka görüntü göre de bir iş yerinde alışveriş yapan 2 kişinin deprem ile "Allah'ım deprem. Çaktı, çok kötü çaktı" diyerek dükkandan kaçtığı anlar yer aldı.

RAFLARDAKİ ÜRÜNLER DÜŞTÜ

İlçe merkezindeki bazı marketlerin raflarındaki ürünler sarsıntı ile düşerken, Eşref Dinçer Mahallesi'nde park halindeki 2 otomobil, düşen çatı ve baca parçalarıyla hasar gördü.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER