TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Bursaspo'da, kulüp başkanı Recep Günay'ın, Diyarbekirspor'a 2-0 mağlup oldukları iç saha maçında yaşanan olaylara karışan Çağatay Yılmaz hakkında affetmeme kararını açıkladığı belirtildi.

TSYD Bursa Şubesi tarafından düzenlenen bir programda basına açıklamalarda bulunan Günay, Bursaspor'un zor bir dönemden geçtiğini vurguladı. Günay, camiadan yeterli desteği görmediklerini ifade ederken, bu sürecin ancak birlik ve beraberlikle aşılabileceğini dile getirdi.

Günay, önceki yönetimlerin kötü durumda büyük pay sahibi olduğunu iddia etti ve Diyarbekirspor maçında çıkan kavganın ardından 23 yaşındaki Çağatay Yılmaz'ın yönetim kurulu kararıyla kadro dışı bırakıldığını hatırlattı.

"KEŞKE BU HIRSI SAHADA GÖSTERSEYDİ"

Sorumluluğun ve disiplinin önemine dikkat çeken Günay, şu ifadeleri kullandı:

"Eğer sorumluluk ve disiplin yoksa teknik direktör, yönetici ve başkan olarak bir şey yapamazsın. Maç raporunu okuduk. Durup dururken bu kararı almadık. Maç bitmiş, artık dönme şansın yok. İki dakika kala bu hırs niye? Keşke bu hırsı saha içinde gösterseydi de 5-0 yenilseydik."

Kavga çıktığında o kadar hırs ve güç vardı da niye sahaya yansıtmadınız? Gerek var mıydı kavga çıkarmaya? Kim yaptıysa bedel ödeyecek. Af yok, satmak da yok. Satmak ona ödül vermektedir. 'Kadro dışı bırakmayalım, isteyenler var ve bedeli düşer' denildi. Onurumuz ve gururumuz paradan daha önemli. Kulübün kaderiyle kimse oynayamaz.

TFF 2. Lig'in 18. haftasında Yüzüncü Yıl Atatürk Stadı'nda gerçekleşen mücadelede, Diyarbekirspor'un 2-0 üstün olduğu 89. dakikada yaşanan ikili mücadele sonucu her iki takım oyuncuları arasında kavga çıktı.

Maçın hakemi Burak Taşkınsoy, her iki takımdan toplam altı oyuncuya kırmızı kart gösterdikten sonra oyunu tekrar başlatıp maçı sonlandırdı.