AKP'nin Eskişehir Büyükşehir adayı Nebi Hatipoğlu, viral hale gelen İnci Taneleri dizisindeki 'Dilber' şarkısı eşliğinde dans etmişti. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Hatipoğlu'nun dansı hakkında konuştu.

Büyükerşen 'Dilber dansı' yapan Hatipoğlu hakkında "Dilber ile rekabet edecek gibi oynayabilmesi benim için üzüntü veren bir konu" dedi.

"ESKİŞEHİRLİLER HİÇ HAYAL ETMEMİŞTİR"

Büyükerşen, şunları söyledi:

- Bir pavyon kadını olan Dilber... Biliyorsunuz hepiniz. Ben de ara sıra gözüm takılıyor evde, bakıyorum gazete okurken televizyona. Dilber çok güzel dans ediyor. Eskişehir'de bir genç gazeteci köşesinde yazıyor. Diyor ki 'Sayın AKP adayı Dilber ile ne anlatmak istedi' diyor. 'Alah Allah, ne demek bu' dedim. Arkadaşlar bir belediye başkanını Eskişehirliler hiç hayal etmemişlerdir şimdiye kadar.

- Hele Dilber ile rekabet edibilecek kadar oynayabilmesi ayrıa benim için üzüntü veren bir konu. Gurur veren değil, üzüntü veren bir konu. Eskişehir'de belediye başkanı olacak kişi Dilber ile, ona benzer hareketlerle, çiftetelli oynamaz herhalde. Eğer çiftetelli oynayacak bir belediye başkanını seçerse Eskişehirliler, vay bu Eskişehir'in haline.

 

İYİ Parti'den tartışmalı bir sürecin ardından ayrılan AKP'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, projelerini tanıtmak için düzenlediği toplantı öncesinde 'Dilber dansı' yapmıştı.