Yazın oğlu Kuzey ile soğuk su ve buz dolu fıçıya giren Çağla Şıkel, soğuk korkusunu yenebilmek için böyle bir deneyim yaşamak istediğini belirtmişti.

Şıkel, "O benden cesaret aldı, ben de ondan… Seninle böyle bir deneyimi yaşamak inanılmazdı. İyi ki benimleydin oğlum, teşekkür ederim.  İkimiz de soğuktan nefret ediyoruz. İkimiz de üşümeyi hiç sevmiyoruz, soğuk suda yüzmeyi, soğuk duş almayı da öyle... Ama zihnimdeki bu kalıpları yıkmak isterken bir de sağlığa olan faydalarını okudukça denemek için sabırsızlanıyordum… Sonrasında coldbath keşfettik. Günlerdir bunun için mental olarak hazırlanıyorum. Soğuğa değil sadece nefesime odaklandım çünkü soğuğun dayanılmaz olduğunu düşünen sadece zihnimiz. Dört derece suda iki dakikalık rüya deneyimler, mutlaka deneyin" ifadelerini kullanmıştı.

Çağla Şıkel, şimdi de Kırklareli'ndeki bir merkezde yaşadığı tecrübeyi takipçileriyle paylaştı. 

Karanlık inziva adı verilen meditasyon türünü deneyen ve üç gün boyunca gözleri bantlı yaşayan Şıkel, bu süreçte hiç konuşmadı, müzik dinlemedi, telefon kullanmadı. Bol bol yoga yapan ve yemeklerini gözetmenler aracılığıyla yiyen Şıkel, tek kişilik odada uyuyup kalktı.

"KENDİMLE YOLCULUK"

Çağla Şıkel o anlara dair bir görüntüsünü de "Bilinmezliğe atılan ilk adımlar, çocuksu bir heyecan. Anlatılmaz bir deneyim. Bunun bir oyun olmadığını anladığım anları paylaşacağım. Sadece kendimle olan bir yolculuk. Bilinmezliğin derinliğinde boğulmadan her adımı her karışı keşfeder gibi” notuyla paylaştı.