Real Madrid'in teknik direktörü Carlo Ancelotti, genç yıldız Arda Güler'in gelecek sezonda başka bir takıma kiralık olarak gönderileceği yönünde İspanyol medyasında yer alan iddiaları kesin bir dille reddetti. Ancelotti, Arda'nın takımdaki yerinin sağlam olduğunu belirtti.

Real Sociedad karşısında deplasmanda alınan 1-0'lık zafer sonrası düzenlenen basın toplantısında Arda Güler'in performansını değerlendiren İtalyan çalıştırıcı, "Takım olarak harika bir mücadele sergiledik. Arda, Fran Garcia ve diğerleri sahada üstün bir bağlılıkla oynadılar. Arda'nın attığı gol, onun bizim için ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Gelecek yıl da burada, bizimle olacak." ifadelerini kullandı.

Arda Güler'in Real Madrid ile La Liga'da ilk kez ilk 11'de başladığı maçta 68 dakika sahada kaldı ve 29. dakikada kaydettiği golle takımının galibiyetini garantiledi.

"ARDA İYİ İŞ ÇIKARDI"

İspanyol basını, son zamanlarda Arda'nın Sevilla veya Real Sociedad'a kiralanacağı yönünde haberler yapmıştı.

Arda'nın durumu hakkında konuşan İtalyan teknik adam, "Arda'nın olağanüstü bir yeteneği var. Çok iyi çalıştı. Daha önceden de ilk 11'de oynayabilirdi çünkü çok iyi antrenmanlar yapıyor ama çok genç ve yavaş yavaş baş aktör olarak sahneye çıkacaktır." dedi.