Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Il Giornale'ye verdiği röportajda Dünya Kulüpler Kupası'na ilişkin net bir duruş sergiledi.

Ancelotti, "FIFA unutuyor, oyuncular ve kulüpler bu turnuvada yer almayacak. Tek bir Real Madrid maçı 20 milyon değerinde ve FIFA bize tüm kupa için bu miktarı vermek istiyor. Olumsuz. Bizim gibi diğer kulüpler de daveti reddedecek" ifadelerini kullandı.

Ancelotti'nin bu sözlerinin ardında yatan nedenlerden biri, FIFA ile turnuvaya katılan takımların hakları ve alacakları ödemeler konusunda pazarlık yapanın Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) olması ve Real Madrid'in ECA'nın bir parçası olmaması olabilir.

Röportajda, Modric ve Kroos'a da değinen Ancelotti, "Luka kalite ve profesyonelliğin eşsiz bir örneği. Maalesef Kroos bırakmaya karar verdi, kararlarında bir Alman ama Madrid'de yaşamaya devam edecek. Ona, sonbaharda pozisyonunu değiştirirse, bir telefonla yeniden başlayacağımızı söyledim" dedi.

Ancelotti, Il Giornale'ye verdiği röportajda, kariyerindeki takımlara dair şunları söyledi:

Madrid özel. Milan benim kalbimde, oynadım, koçluk yaptım, profesyonel hayatımın büyük bir parçası. Ama Real Real'dir, daha iyi ne olabilir ki? Burada tarihe saygı var, geçmişin tüm oyuncuları Ciudad Deportiva'daki fotoğraflarda mevcut.

EURO 2024 YORUMU

Bu cuma başlayacak olan Avrupa Şampiyonası'na ilişkin de görüşlerini paylaşan Ancelotti, "Almanya'yı evlerinde görmeyi çok merak ediyorum, ilginç bir takımları var. İtalya? Son turnuvayı kazandıktan sonra yeni bir jenerasyondan yoksun olduğumuzu düşünüyorum, bu yüzden şansımızın ne olduğunu gerçekten bilmiyorum" şeklinde konuştu.

Real Madrid'in tecrübeli teknik direktörü, Dünya Kulüpler Kupası'na katılım konusundaki eleştirileri ve Avrupa Şampiyonası'na dair düşünceleriyle gündeme oturdu.